Останні дні травня стали знаковими групи журналістів та журналісток з усієї України. Всі вони взяли участь у тренінгу «Школа толерантності з питань ЛГБТ та гендерної рівності». До Запоріжжя з’їхалися «акули пера» з Херсону, Сум, Києва, Хмельницького, Дніпра, Черкас та Мелітополя. Організаторами заходу виступив БФ «Гендер Зед», ГО «Інформаційно–просвітницький центр «ВІСЬ» та «Спілки молодих незалежних журналістів».

Учасники та учасниці отримали відповіді на багато хвилюючих питань, зокрема, чи можна змінити сексуальну орієнтацію, хто такі трансгендери і чи дійсно феміністки ненавидять чоловіків. В свою чергу, запрошені експерти та експертки поділилися цікавою інформацією про теми ЛГБТ та гендерної рівності. Також журналісти та журналістки мали змогу створити власні проекти матеріалів на чутливі теми. Перемогу отримала команда, що вирішила дослідити тему сексизму у комп’ютерних іграх.

Також в учасників та учасниць була можливість поспілкуватися в неформальній атмосфері з «живими книгами» – представниками ЛГБТ-спільноти.

«За останні роки ми побачили, що журналістське товариство більше приділяє увагу ЛГБТ і гендерній рівності. Але і досі у телевізійних сюжетах, в газетах та інтернеті ми бачимо багато міфів щодо цих тем. Наш тренінг допоможе не тільки знайти ці білі плями, а й позбутися їх», – відзначив заступник директора ЗОБФ «Гендер Зед» Олександр Вітвіцький.

Надалі учасники та учасниці тренінгу матимуть змогу прийняти участь у тематичному конкурсі журналістських матеріалів. Але «Школа толератності» не припиняє навчання спеціалістів: уже влітку запланована низка інших тренінгів. Дізнатися про них можна на сайті «Гендер Зед».