Сексуальність людини – складна штука! Аби розібратися у цьому питанні, ми запросили у Запоріжжя лікаря-педіатра Дениса Бойчука і 31 липня провели лекцію про людську сексуальність. Захід відбувся просто неба на галявині біля запорізького Центру молоді.

Отже, сексуальність людини складається з п’яти компонентів.

Перший – це стать. Є чоловіча, є жіноча. А ще інтерсекс люди. Тобто персони, чиє тіло відрізняється від стереотипно чоловічого і жіночного. 

Другий компонент – сексуальна орієнтація. Думаємо, тобі відомо про гетеросексуальну, бісексуальну і гомосексуальну. Але зараз тривають дискусії щодо того, що сексуальних орієнтацій насправді набагато більше, включаючи пансексуальну, асексуальну.

Ще один компонент – це гендерна ідентичність, що є внутрішнім відчуттям (не)приналежності до тієї чи іншої статі чи гендеру. Найпростіше це можна пояснити так: більшість людей є цисгендерними. Це коли ти внутрішньо відчуваєш себе тим чи тою, як це записано в паспорті,– чоловіком чи жінкою. Деякі люди можуть бути трансгендерними. Їхнє розуміння себе відрізняється від гендерного маркеру, приписаного при народженні.

Четвертий компонент – це гендерна експресія. Це те, як людина проявляє себе – через поведінку, одяг, зачіску, голос або фізичні характеристики. Гендерна експресія також залежить від культурних норм, які можуть змінюватися з часом.

Останній компонент – це сексуальна поведінка. Вона може не обов’язково свідчити про сексуальну орієнтацію. Наприклад, якщо дівчина спробувала сексуальні стосунки із дівчиною, не каже про те, що вона лесбійка. Сексуальні експерименти можуть бути лише етапом до розуміння себе.

Детальніше про кожен з цих компонентів дивись в нашому IGTV. Чекаємо тебе на інші лекції, які стали можливими завдяки підтримці Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Зокрема, 14 серпня біля Центру молоді ми з психологинею Мариною Діденко поговоримо про те, як підліткам і дорослим знайти спільну мову.

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.