Губернатора штату Нью-Йорк Ендрю Куомо звинуватили у сексуальних домаганнях до 11 жінок, зокрема на робочому місці. Президент США Джо Байден закликав Куомо піти у відставку, але він звинувачення заперечує й хоче залишитися на посаді. Про це із посиланням на Reuters повідомляє Громадське.

Генеральна прокурорка штату Нью-Йорк Летиція Джеймс 3 серпня оприлюднила результати п’ятимісячного розслідування щодо губернатора. За її словами, слідчі опитали 179 людей і виявили, що Куомо створив «токсичне робоче місце» й «атмосферу страху».

Слідчі проводили цивільне розслідування, яке не передбачає кримінальної відповідальності, однак прокурори перевірять, чи підпадає поведінка Куомо під кримінальне покарання.

Прокурорка заявила, що губернатор мацав, цілував і говорив непристойні коментарі щонайменше 11 жінкам. За даними слідства, одна з постраждалих від Куомо — військовослужбовиця штату. Губернатор стояв позаду неї в ліфті та, за свідченнями, «провів пальцем від шиї по хребту донизу», сказавши «Гей, ти». Жінка стверджує, що політик також недоречно торкнувся її грудей та інших частин тіла.

У доповіді на 168 сторінок також згадується про випадок, коли Куомо «засунув руки під блузку співробітниці та схопив її за груди». Ще одна співробітниця стверджує, що губернатор «інтимно її обіймав», цілував у щоки й губи, а також жартував про її особисте життя й просив знайти йому подружку.

Крім того, у доповіді згадується, що губернатор міг називати своїх співробітниць «солоденькими» та «дорогенькими», про недоречні доторки та питання про особисте життя повідомили більшість жінок.

Прокурори відкидають твердження самого Куомо про те, що його поведінка — «невинне відображення ласкавої італійсько-американської культури, у якій він виховувався». У доповіді зазначили: те, що описували свідки — «не звичайна доброзичлива поведінка, а сексуальні домагання».

Як відреагували на звинувачення?

Куомо відкидає звинувачення проти себе. Він каже, що жінки неправильно його зрозуміли.

«Я ніколи нікого недоречно не торкався й не домагався. Мені 63 — я прожив усе своє доросле життя на очах громадськості», — сказав губернатор у своєму зверненні після заяви прокуратури.

Адвокатка Куомо Ріта Глевін зазначає, що прокуратура «пропускає основні докази». Зокрема, вона наводить приклади того, що політик обіймав та цілував різних політичних діячів, як-от Гілларі Клінтон, Барака Обаму тощо.

Президент США Джо Байден заявив, що Куомо має піти у відставку після звинувачень. «Я впевнений, що деякі обійми були абсолютно невинними. Але, очевидно, генеральна прокурорка вирішила, що є дії, яких не мало би бути», — сказав президент.

Натомість іти у відставку губернатор не збирається. Він каже, що не буде відриватися від роботи для боротьби з пандемією коронавірусу. А Байден зазначив, що законодавчий орган штату може ухвалити рішення про імпічмент Куомо.