У Малайзії чоловік виграв суд проти ісламської релігійної ради щодо заборони на гомосексуальні статеві стосунки, яка походить із ісламських законів, які називають такі взаємини “неприродніми”.

Це є історичним рішенням для захисту прав ЛГБТ в Малайзії“, – наголосив засновник групи з рівних прав для ЛГБТ Pelangi Campaign Нуман Афіфі, передає Супільне із посиланням на The Guardian.

30-річний мусульманин подав до суду після того, як його заарештували в центральній частині штату Селангор у 2018 році за звинуваченням у спробі зайнятися сексом з чоловіком. Сам він відкидає таке звинувачення.

Секс між представниками однієї статі в Малайзії є незаконними, хоча за це рідко засуджують. У країні, яка налічує 13 штатів, діє правова система, за якою до мусульман застосовується ісламське кримінальне та сімейне законодавство одночасно із цивільним.

Представники та представниці ЛГБТ-спільноти країни стверджують, що кількість арештів і покарань у вигляді насильства та ув’язнень почала збільшуватися. Нуман Афіфі висловив сподівання, що штат Селангор скасує заборону на одностатеві стосунки після рішення суду. Однак наразі, попри останнє рішення суду, в країні все ще діє закон, за яким чоловіків можуть засудити до 20 років ув’язнення за гомосексуальні стосунки.

Позивач був одним з 11 чоловіків, яких звинуватили у гомосексуальних стосунках та заарештували під час рейду на приватну резиденцію. П’ятеро затриманих визнали провину та у 2019 році були засуджені до ув’язнення та штрафу.