Про маструбаціюї існує купа міфів – від поганого впливу на здоров’я до нісенітниці про волохаті руки.

Однак мастурбація є неуникною складовою нормального психосексуального розвитку людини.

У чому плюси та мінуси маструбації? І чи рекомендують такий вид задоволення лікарі?

Чи шкідливо?

Фізіологічна шкода від маструбації не була доведена. Однак, доволі поширеною є думка про загрозу психологічної залежності від самозадоволення.

Як зрозуміти, що маструбація стала нав’язливою? Коли вона починає заважати соціальним контактам та робочим планам – тоді варто звернутися по допомогу спеціаліста. У інших випадках, для хвилювання немає причин.

Сексологи попереджають, що занадто сильне стискання прутня може призвести до втрати чутливості та проблем зі збудженням. Проте, не хвилюйтеся, чутливість відновиться, якщо утриматися від стимуляції на деякий час.

Не варто забувати банальний факт: чим більше різноманітних маніпуляцій ви робите зі статевим членом – тим вищим стає ризик травматизацій. Тож будьте пильними та делікатними з пенісом.

Чи корисно?

Доведено, що мастурбація позитивно впливає на психічний і фізичний стан. Адже оргазм завжди супроводжується викидом ендорфінів – нейромедіаторів, що поліпшують настрій і блокують біль. Можна сказати, що маструбація є прямим доступом до горомонів щастя.

На фізіологічному рівні мастурбація допомагає нам боротися зі стресом та нервозністю а також зняти судоми та навантаження м’язів.

Цікаве дослідження провели вчені у 2004 році яке виявило позитивну кореляцію одужання від застуди від мастурбації. Оргазм підвищує активність імунних клітин, які захищають нас від вірусів. У 2007 році журнал Sexual and Relatіonshіp Therapy підтвердив, що регулярна маструбація активізує імунну систему. Тож в часи пандемії мастурбація як ніколи на часі!

Звичка пестити себе підтримує кровообіг в геніталіях та малому тазу. А також сприяє зміцненню м’язів тазового дна, запобігаючи еректильній дисфункції та нетриманню сечі.

Покращений кровобіг, в свою чергу, позитивно впливає на зменшення болей, наприклад, полегшує симптоми мігрені.

Як ще може допомогти маструбація? Виявляється – це чудова профілактика ракових захворювань простати. Для цього вчені радять мати не менше 21 еякуляції на місяць. І тут вирішуєте тільки ви – чи це буде секс із партнером чи наодинці.

Психоемоційні наслідки маструбації теж позитивні. Самозадоволення допомагає краще пізнати своє тіло, посилити чутливість та зрозуміти власні вподобання у сексі. А це, в свою чергу, позитивно впливає на стосунки у парі.

 І давайте пам’ятати найголовніший плюс маструбації – це найбезпечніший вид сексу! Хоча якщо ви маструбуєте разом з партнером і обмін біологічними рідинами можливий – пам’ятайте про захист (презерватив, латекстні серветки, рукавички).

Тож мастурбуймо на здоров’я!