З 15 по 17 лютого в Запоріжжі пройшла Школа Толерантності на тему “ЛГБТ та гендерна рівність для практикуючих журналістів та журналісток”.

Організаторами тренінгу виступили ЗОБФ «Гендер Зед», громадська організація “Інформаційно – просвітницький центр «ВІСЬ» та громадська організація «Спілка молодих незалежних журналістів».

20 учасниць та учасників приїхали з різних куточків України для покращення журналістських навичок: Запоріжжя, Києва, Вінниці, Харкова, Енергодару, Полтави, Сум, Дніпра, Чернігова, Новгород-Сіверського, Покровська та Хмельницької області й Закарпатського регіону.

Журналісти розглянули теоретичну частину, без якої професійні матеріали на теми ЛГБТ та гендерної рівності не можливі: інформація про ЛГБТІК, сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність, гомофобію, гендерну дискримінацію, фемінізм, сексизм та протидію гендерно-обумовленому насильству.

Зустріч із представниками ЛГБТ-спільноти допомогла присутнім закріпити матеріалі та остаточно розвінчати упередження. На зустріч із учнями Школи Толерантності прийшли два хлопці: гей та небінарний чоловік.

За результатами тренінгу учасники підготували макети матеріалів на конфліктно-чутливі теми, які стануть опорою для майбутніх публікацій. Усі журналісти та журналістки розділилися на декілька групи, щоб працювати над проектами. Дві групи приготували матеріали за темою гендерної рівності: один матеріал був про становище жінок у сфері освіти, а другий про жінок у сфері медицини згідно нової медреформи. Інші дві групи зробили макети, де висвітлили тему ЛГБТ: матеріал про побиття зірок футболу на грунті ненависті до ЛГБТ, після камін-ауту футболістів, а також соціальний ролик про один день з життя лесбійки.

Журналістка з Хмельницької області Наталія поділилася враженнями щодо Школи

– ЛГБТ. Ніколи раніше не замислювалася над тим, хто ж насправді ці люди, чому вони такі і як вони живуть. Зрозуміла, що це не вибір, такими не стають, а насправді – народжуються. Тому, давайте все ж таки будемо толерантними по відношенню до гомосексуалів. Це природно.