24 грудня Рівненська міська рада ухвалила рішення про заборону заходів, які «пропагують різні види девіантної статевої поведінки» повідомляє Хмарочос із посиланням на Суспільне.

Такими заходами депутати вважають «марші рівності», «прайди», «гей-паради», «фестивалі квір-культури». Зазначають, що це дискредитує сімейні цінності та загрожує моральному життю неповнолітніх. Ініціатором виступив депутат від Свободи Олег Карпяк.

Вже під час обговорення юристка Рівненської міськради зауважила, що міськрада не може заборонити захід, а може лише звернутися до суду з позовом про заборону, та й то у випадку, коли є інформація про загрозу учасникам заходу. Проте текст рішення не змінили і проголосували за нього з такими формулюваннями.

Контролювати виконання заборони доручили комісії з захисту суспільної моралі.

Рішення, звісно, суперечить Конституції. Забороняти мирні зібрання може лише суд (ч. 2 ст. 39), за умов відсутності дії воєнного або надзвичайного стану на цій території, коли можуть бути законодавчо затверджені інші правила. Органам місцевого самоврядування, звісно, хотілося б це регулювати. Але ні (п. 1 ч. 1 ст. 92, ст. 75 Конституції). Ми – не федерація, — прокоментував правозахисник Михайло Лебідь.