21 квітня на базі Запорізького нацонального технічного університету пройшла лекція, присвячена історії та актуальним проблемам ЛГБТ-спільноти України та світу. За мету організаторами заходу — представниками ЗОБФ Гендер Зед та керівництвом ЗНТУ — було поставлене поширення толерантного ставлення до представників ЛГБТ-спільноти шляхом розвінчання стереотипів щодо ЛГБТ-людей.

До прослуховування лекції були запрошені студенти першого курсу факультету психології ЗНТУ. У подачі лекційного матеріалу, окрім директора БФ Гендер Зед Ростислава Мілевського, взяли участь також студентки-психологині Маргарита Тищенко (ЗНТУ)  та Катерина Тюпа (ЗНУ). Цікаво, що раніше ці дві студентки брали участь у Школі толерантності з питань гомофобії та трансфобії, — а тепер поділилися власними знаннями із першокурсниками.

Серед інших питань лектор та лекторки торкнулися таких питань: історія боротьби за права ЛГБТ-спільнти та, власне, поняття про ЛГБТ; стереотипи про ЛГБТ-людей; дискримінація та права представників ЛГБТ-спільноти. Свої доповіді виступаючі ілюстрували показом слайд-шоу та відеороликів.

Слухачі та слухачки загалом позитивно відгукувалися про матеріал, поданий у ході лекції, наголошуючи на необхідності широкого висвітлення даної теми у спеціальних тренінгах та заходах.