Кінофестиваль “Молодість” підготувався на всі сто, пише портал Свідомо: у програмі фестивалю є навіть підбірка ЛГБТ-кіно “Сонячний зайчик”. Як живеться геям між Ізраілем та Палестиною, чи має шанси жіноче кохання після в’язниці та як насправді стоять справи з гомосексуалами у католицькій церкві – на ці питання шукали відповідь найкращі режисери цьогорічної, вже 43-ій “Молодості”.

Одним із найцікавіших фільмів програми обіцяє бути “Вік і Фло зустріли ведмедя” від канадського режисера Дені Коте. Це історія коханння двох жінок, Вікторії і Флоранс. Вікторію щойно умовно-достроково випустили з в‘язниці. Флоранс відсиділа і повернулась до в’язничної коханки. Вони ховаються у затишній лісовій хатинці. Ґійома призначено наглядати за Вік. Він бачить, як конфлікт амбіцій та світоглядів поглиблює прірву між жінками. Коли минуле їх наздоганяє, свобода опиняється під загрозою. “Вік і Фло зустріли ведмедя” вже здобув престижну премію Альфреда Бауера. У Києві Дені Коте представить фільм особисто.

Варто подивитись і “В ім’я…” – нову роботу польської режисерки Малґожати Шумовської. Фільм руйнує стереотипи про гомосексуальність у католицькій церкві. “В ім’я…” вже здобув премію Teddy на цьогорічному Берлінале, а також гран-прі у Стамбулі. Інтригує також “Поночі” – дебютний фільм ізраїльського режисера Майкла Майєра. Палестинський студент Німер закохується в ізраїльського юриста Роя. Палестинська громада не приймає його сексуальну ідентичність, а ізраїльська -національну. Стосунки й життя героїв опиняються під загрозою.

43-тій кінофестиваль “Молодість” відбудеться з 19 по 27 жовтня. Головною локацією  буде кінотеатр “Київ”. Покази програми “Сонячний зайчик” відбуватимуться в кінотеатрі “Жовтень”.