З 26 по 28 квітня в Запоріжжі пройшла «Школа Толерантності з питань ЛГБТ та ВПО» (лесбійки, геї, бісексуали/ки, трансгендери/ки та внутрішньо переміщені особи).

Організаторами тренінгу виступили ЗОБФ «Гендер Зед», громадська організація «Взаємодія» та громадська організація «Спілка молодих незалежних журналістів»

20 учасниць та учасників приїхали з різних куточків України для покращення журналістських навичок: Черкаси, Суми, Дніпро, Київ, Кривий Ріг, Кіровоградська область, Могилів-Подільський, Запоріжжя, Одеса, Бердянськ та Рівненська область.

Як завжди, спочатку журналісти та журналістки розглянули теоретичну частину, без якої створювати професійні матеріали про ЛГБТ-людей та ВПО не можливо: інформація про ЛГБТІК, сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність, гомофобію, дискримінацію ЛГБТ-людей та людей, які вимушено змінити своє місце проживання.

Викладали матеріал запрошені експерти та експертки, які розказали усе важливе, що стосується тем тренінгу. Крім того, навички роботи над матеріалами на конфліктно-чутливі теми присутнім передала медіаекспертка.

Тема внутрішньо-переміщених осіб особливо актуальна для нашої країни й дотепер – за 4 роки після подій, які призвели до окупації частини Донецької та Луганської областей та кримського півострову. Як писати про переселенців, коли ця тема вже всім наболіла? Зустрічі із двома переселенками допомогли розібратися із міфами та фактами щодо ВПО. А гра «Переселенська блуканина» дозволила зрозуміти через що проходили українські родини, тікаючи від війни.

Другий день був присвячений темі ЛГБТ. Для учасників та учасниць тренінгу важливим було розібратися в стереотипах стосовно геїв, лесбійок та бісексуальних людей. Тема гендерної ідентичності людини та трансгендерності розставила усі крапки у термінологїї СОГІ. Для зустрічі з журналістами прийшли три «живі книги» – гей, пансексуалка та мама з організації «Терго», яка має сина гея, і активно бореться за права людини для представників/ниць ЛГБТ-спільноти.

Останній день об’єднав дві складні теми та журналістські стандарти. Учасниці та учасники проходили тест-гру, де перевіряли свої етичні професійні засади під керівництвом медіаекспертки. Також представляли макети власних матеріалів на теми тренінгу.

Журналістка Ілона з Черкас поділилася враженнями ще під час Школи Толерантності:

«”Зробили дитині аутинг і у неї в житті почався булінг…” — другий день Школи Толерантності ВПО та ЛГБТ. Вивчаємо ЛГБТ. Сексуальна ідентичність і сексуальна орієнтація, з’ясовується різні речі… а термін “гермофродитизм” вже некоректний. На зміну прийшло сучасне “інтерсекс”. А замість “трансвестит” коректно казати “кросдресер”. Тож розбираємо теорію».

 

У подальшому всі учасники та учасниці матимуть змогу прийняти участь у тематичному конкурсі журналістських матеріалів.