У президентських перегонах Тунісу братиме участь відкритий гей – Мунір Баатуру, лідер місцевої ліберальної партії і адвокат. Для двадцяти трьох арабських країн це прецедент. Баатуру також називає себе захисником прав представників ЛГБТ, передає Соцпортал.

France 24 пише з посиланням на слова членів його партії, що Баатуру «безсумнівно стане орієнтиром в історії». При цьому вісімнадцять ЛГБТ-спільнот Тунісу підписали петицію проти його висунення, так як це може «представляти для них небезпеку».

«Той факт, що я гей, нічого не змінює. Я такий же кандидат, як і всі інші. У мене є економічна, соціальна, культурна та освітня програма для всього, що впливає на тунісців в їх повсякденному житті», – сказав Баатуру.

Кандидат в президенти є співзасновником асоціації Shams, в рамках якої він виступає проти криміналізації одностатевих відносин в Тунісі – покарання передбачає за це до трьох років позбавлення волі. У той же час Баатуру, відбував три місяці ув’язнення в 2013 році за інтимний зв’язок з сімнадцятирічним студентом – свою провину політик завжди заперечував.

Як повідомляє The Independent, дослідження, проведене в червні цього року інститутом Arab Barometer, показало, що лише 7% жителів Тунісу вважають гомосексуальні відносини прийнятними. Опитування проводилося серед 25 тисяч осіб в десяти країнах з кінця 2018 року по весну 2019 го.