У неділю, 1 грудня, завершився триденний тренінг під символічною назвою Школа толерантності, який проходив з 29 листопада по 1 грудня в одному із готелів міста Запоріжжя. Організований Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед», захід був розрахований на студентів факультетів журналістики, психології та соціології, які навчаються на 1-4 курсах запорізьких вишів. Окрім працівників БФ «Гендер Зед», тренерами Школи толерантності були спеціалістки ГО «Сфера» та представник «EATG» («European AIDS Treatment Group», «Європейська група з лікування СНІДу»). Родзинкою Школи стала участь у ній представників ЛГБТ-спільноти, що сприяло кращому розумінню учасниками представлених тем.

– Я брала участь у Школі толерантності і отримала купу позитивних емоцій, – розповідає Альона, учасниця тренінгу. – Концепція та зміст лекцій справили на мене неабияке враження. Тут я отримала багато корисної інформації, яка допоможе не тільки в становленні мене як журналіста, а й як свідомої, широко мислячої людини. Хід тренінгів та їх сприйняття вдало балансували з розважальними заходами. Вважаю, що теми ВІЛ-інфекції, становища ЛГБТ в Україні, толерантності та прав людини – дуже актуальні і вимагають особливого розгляду та уваги. Дякую організаторам та всім учасникам за співпрацю!

Першого дня учасники Школи ознайомилися з історією й розвитком прав людини та основними принципами толерантності. Окрім матеріалу з цих тем, поданого представниками БФ «Гендер Зед» Ростиславом Мілевським та Олександром Витвіцьким, студенти ознайомилися із проблематикою ВІЛ/СНІДу.

Наступного дня учасники долучилися до активної дискусії на тему ґендеру. Завдяки інтегрованості у коло самих учасників тренерки від ГО Харківське жіноче об’єднання «Сфера» Ганни Шаригіної, студенти успішно дослідили поняття ґендеру, статі, ідентичності та принципи конструювання того ж таки ґендеру. Окрім цього, ґендеристка долучила до дискусії ЛГБТ-активістів, разом з якими студенти спростували основні міфи про гомосексуальність.

Після тренінгів, об’єднавшись у три команди, учасники Школи отримали завдання, суть якого полягала у створенні соціального відео на одну з тем (перегляд відеоробіт за гіперпосиланнями): «ВІЛ – це не вирок»«ЛГБТ: чи готова Україна» та «Дозволь іншому бути інакшим». Презентація робіт була запланована на останній день тренінгу.

Третього, останнього дня участі у Школі толерантності студенти поспілкувалися з представником «EATG» Олександром Мартиненко, який приїхав на Школу із слоганом «ВІЛ не дискримінує. А ти?»

Окрім презентації відеоробіт учасників, яскравою подією останнього дня Школи стало інтерв’ю з відкритою лесбійкою, директоркою Харківського жіночого об’єднання «Сфера» Вірою Чернигіною. Під час інтерв’ю молоді журналісти, соціологи та психологи ставили Вірі найрізноманітніші запитання, як стосовно її професійної діяльності, так і особистого життя.

Фіналом триденної Школи толерантності стала презентація відеоробіт учасників та вручення сертифікатів та заохочувальних подарунків від БФ «Гендер Зед».