Парламент Тайваню обговорює закон, який дозволятиме одностатеві шлюби на острові, пише euronews. Законопроект вже ухвалений у першому читанні. Якщо його підтримують у другому, то вже за півроку буде останнє читання, після якого Тайвань може стати першим регіоном в Азії, де будуть узаконені одностатеві шлюби. Однак не всі підтримують цю ініціативу.

“Я дуже хвилююсь за наше майбутнє, бо держава має базуватися на простому принципі – чоловік має бути з жінкою, так має виглядати шлюб. І це було основним принципом впродовж багатьох років”, – каже жінка, яка не підтримує цю ідею.

За соціологічними опитуваннями, громадськість Тайваню розділена майже рівно навпіл: 46% підтримують одностатеві шлюби, а 45% – ні.

“Я думаю, що любов між людьми – це дуже природня річ. Тому я ніколи не міг зрозуміти – чому люди, які кохають один не одного, не можуть одружитися? Лише тому, що це двоє чоловіків чи жінок, чи це транссексуали. Тому варто підняти ця питання”, – каже один із активістів ЛГБТ-спільноти.

Острів Тайвань відомий як один із найпрогресивніших у регіоні щодо демократії і дотримання прав людини. Зокрема цього року населення Тайваню обрало своїм президентом жінку – Цай Інвень.