З 16 червня у столиці України відбувалися заходи у рамках КиївПрайду-2019. Він закінчився Маршем Рівності у неділю, 23 червня. До ходи долучились 8 тисяч киян та киянок, учасників та учасниць з інших міст України та світу. Окрему колону представляв Гендер Зед — вона зібрала з півсотні активістів та активісток.

Учасники та учасниці ходи КиївПрайду почали збиратися вже за годину до початку. Як й у минулі роки, противники мирної акції намагалися кидатися на учасників та учасниць Маршу, проте поліція професійно та без застосування сили відтісняла їх.

Разом з тим, учасники Маршу Рівності повідомили, що платформи цього року не буде через залякування безпосередньо перед Маршем: «Залякали водія з платформою і він поїхав. Якщо обіцяють підпалити, то це страшно», — зазначив учасник акції.

Информатор

«Платформа вже була замовлена. Але наші опоненти погрожували спалити машину. Він (водій ред.) просто взяв і поїхав. Разом з апаратурою і всім, що там було. Ми тут і знаходимося, аби показати, що ми не страшні, ми за мир», — додав ще один учасник КиївПрайду, пише Українська Правда.

Вперше маршем пройшла колона ЛГБТ-військових. Вона складалася з 30 людей. «Вони прийшли підтримати рівність для всіх людей. Саме через гомофобів, зокрема гомофобних командирів, ці люди не можуть заявити про себе. Ці люди такі самі, але вони живуть, на жаль, прихованим життям. Це дуже прикро, адже вони воюють за волю людей, за наші права в тому числі», — зазначив один з учасників Маршу, доброволець батальйону «Донбас» Віктор Пилипенко Громадському.

Серед присутніх були представники міжнародних організацій та іноземних посольств. Німецька євродепутатка Ребекка Гармс, що взяла участь у ході, рухаючись у найпершій із колон, схвально висловилась щодо заходів безпеки для учасників маршу:

«Я приходжу (на Марші рівності в Україні у різні роки ред.) дуже часто, але тільки чотири роки ми можемо маршувати безпечно, завдяки рішенню української влади захищати права людей», — сказала Гармс у коментарі Радіо Свобода.

Також на Марші були посол Канади в Україні Роман Ващук, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, телеведучі Тетяна Микитенко і Юрій Марченко, учасниця гурту YUKO Юлія Юріна, співак Constantine та інші відомі персони.

Clutch

Під час Маршу рівності не було постраждалих і затриманих, заявили в поліції. За словами першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового, всі залучені підрозділи правоохоронців впоралися зі своїм завданням щодо забезпечення порядку під час заходу.

В свою чергу, організатори Маршу рівності задоволені роботою поліції. Виконавча директорка ГО «КиївПрайд» Руслана Панухник зазначила, що під час ходи марш змінював свій маршрут через можливі демонстрації та акції противників. Разом з тим, столичне метро відновило роботу в звичайному режимі після обмежень, які застосовувалися під час Маршу Рівності.

Про емоції та думки, які залишив по собі цьогорічний КиївПрайд, розказали активісти та активістки, які приїхали до Києва з Запоріжжя:

Владислав:

До поездки в Киев, я много думал о том, как пройдет это событие. Что может произойти, чего не может. Мои друзья из родного города волновались за меня. Однако, организаторы предприняли все необходимые меры безопасности для участников, поэтому все прошло спокойно. Да, за полицейскими были люди, которые бунтовали. Они были неким испытанием. Но люди прайда были куда громче. Мы вышли и показали, как важно равноправие. Я считаю, что ЛГБТ-сообщество скоро доберется до того момента, когда нам не придется прятаться. Также отдельно благодарен Гендер Зед за то, что они дали мне возможность посетить КиевПрайд, где я осознал, что я не один. После этого мероприятия я остался счастлив и с нетерпением жду следующего года!

Євгенія:

Дважды я ездила волонтеркой на КиевПрайд, помогала в организации Марша, ездила на тренинги и получала позитивные впечатления, но в этот раз решила поехать как участница от Гендер Зед. И не пожалела о своем выборе. В этот раз, как и в прошлые, ощущала некоторый «букет эмоций» еще перед мероприятием: это и волнение, и предвкушение, и радость, и даже немного страх. Страх не только за себя, но и за знакомых и друзей. Рада, что Прайд прошел настолько мирно, что я почти не видела оппонентов все эти дни, и я так же, как и многие, весьма удовлетворена работой полиции. В этом году Прайд был масштабным, радостным, ярким, красочным, многолюдным, безопасным и долгожданным. Организаторки и участницы полностью оправдали все ожидания, но не могу не заметить, что несмотря на успехи, которые мы делаем, формат Прайда остаётся прежним: множество людей на Марше, много оппонентов, не меньше — полиции, рамки и работа над безопасностью. Надеюсь, когда-нибудь мы достучимся до людей за невидимой стеной и будем жить в мирном и толерантном обществе, где в Прайде не будет такой необходимости.

Ірина:

Цьогорічній прайд став вже третім для мене, і з кожним роком емоції тільки примножуються. Звичайно, перед самою подією дуже нервую. Ніколи не знаєш, які провокації на тебе можуть чекати з боку опонентів, але всі страхи зникають, коли опиняєшся вже на території прайду. Ти бачиш навколо себе величезну кількість сміливих, щасливих, сильних людей, відчуваєш цю магічну єдність з ними та розумієш, що ми всі на правильному шляху. З кожним роком нас, учасників та учасниць прайду, стає все більше, а сама подія проходить значно безпечніше. Вірю, що колись ми будемо почуватися насправді вільно, без поліції, і ми йдемо до цього крок за кроком. Дуже вдячна організаторам КиївПрайду та правоохоронцям за можливість відчути всі ці неймовірні емоції, гордість та за безпеку і підтримку. А ще дякую котикам Gender Z за можливість бути присутньою там і за теплу компанію найкращих людей. Зустрінемось на КиївПрайді-2020!

Максим:

В первый раз попал на КиевПрайд. И, если честно, ощущения двойственные. Но вот почему. С одной стороны – это яркое событие и приятно получить возможность свободно пойти и выразить свои эмоции и чувства на людях, не опасаясь проявлений насилия или унижения. С другой стороны, печально видеть, что это возможно лишь тогда, когда со всех сторон тебя окружает полиция. Чисто физически ощущаешь беспричинную ненависть тех, кто стоит по ту сторону оцепления. Сначала это демотивирует, но потом, как ни странно, делает сильнее. Такие мероприятия важны. Посетить их стоит. Только за оцеплением становится понятно насколько уязвимы ЛГБТ-люди, и сколько еще нужно сделать, чтобы КиевПрайд смог стать не правозащитной акцией, а развлекательным мероприятием, как, например, прайды в европейских столицах, или карнавал в Бразилии. Надеюсь в следующем году нас будет еще больше. Все будет прайд!

Михайло:

За декілька днів перед Маршем я дуже сильно хвилювався. Тим більше, зважаючи на те, що буквально перед цим невідомі напали на мою подругу. На щастя, на місце нас довезли на автобусі, тому все було безпечно. Я взагалі не відчув страху. Це було дуже класно! Багато посмішок, безліч веселкової символіки та свобода! Було дуже смішно спостерігати за нашими опонентами, які намагалися щось кричати. Вони здавалися такими безпорадними! Якщо в попередні роки на центральних вулицях столиці до і після Маршу було багато гомофобів, то цього разу Київ був дуже привітним та дружнім. Наша країна змінюється у нас на очах. Сподіваємося, через декілька років ми забудемо про поліцейський кордон, а КиївПрайд перетвориться на одну з головних ЛГБТ-подій не лише в Україні, а й у Східній Європі!

Ростислав Мілевський, директор Гендер Зед:

Ми дуже щасливі, що Запоріжжя вкотре виявило солідарність із Маршем Рівності КиївПрайд, що вже стало нашою доброю традицією. Цього року колона запоріжців та запоріжанок була вдвічі більшою ніж минулого, а сам Марш зібрав 8000 людей, об’єднаних спільною метою – жити у вільній, демократичній та європейській України, де немає місця ксенофобії, гомофобії, трансфобії, расизму, а тим паче насильству та злочинам на ґрунті ненависті. Рушієм будь-яких змін є люди, а оскільки учасників та учасниць Маршу з кожним роком усе більше, стає очевидним те, що зміни – невідворотні, і ми зробимо їх разом!