«Гей-альянс Україна» випустив відеоролик з простими порадами про те, що робити, якщо на вас як представника ЛГБТ-спільноти скоєно напад. Про це повідомляється на офіційному сайті ГАУ.

Ролик відзнято за підтримки організації ILGA-Europe в рамках Програми завчасної реакції на дискримінацію, злочини на підґрунті ненависті та інші порушення прав людини в Європейському регіоні.

Згідно з дослідженнями, 65% представників та представниць ЛГБТ-спільноти зазнають приниження та насильства. Однак за офіційною статистикою в 2015 році українською поліцією зареєстровано лише один подібний випадок.

Ролик ГАУ спрямований на підвищення обізнаності про те, що необхідно зробити у разі нападу. Це простий, але необхідний алгоритм дій: викликати швидку та поліцію, зафіксувати тілесні ушкодження, взяти копію карти виїзду медбригади, негайно подати усну заяву та зазначити гомофобний мотив злочину.

Пізніше необхідно оформити та подати заяву в поліцію в письмовій формі і отримати талон на її реєстрацію в журналі єдиного обліку. Потерпілий чи потерпіла має право вимагати компенсації завданої йому/їй шкоди та покарання зловмисників/зловмисниць.

Завдяки правильним діям постраждалих і своєчасної реакції правоохоронних органів порушення прав представників та представниць ЛГБТ перестають бути невидимими. Пам’ятайте, що кожна заява і судову справу – вагомий аргумент у боротьбі з насильством.