Дослідники з Центру теоретичних досліджень в Університеті Чарльза в Празі та Наукової академії Чехії проаналізували можливі розбіжності у формі обличчя між чоловіками гомо- і гетеросексуальної орієнтації, пише газета Високий Замок із постланням на medinfo.ua.

Так, гомосексуальні чоловіки оцінювалися як більш “мужні”, ніж гетеросексуальні, що суперечить стереотипу, ніби геї виглядають більш жіночно.

У першій частині дослідження, вчені вивчили морфологічні відмінності між геями і гетеросексуалами. У другій частині, вони проаналізували, чи можна правильно визначити сексуальну орієнтацію за рисами обличчя.

Для першого дослідження науковці запросили 40 чоловіків-гомосексуалів і 40 чоловіків з гетеросексуальною орієнтацією. Було зроблено 80 фотографій учасників і встановлено 11000 координат для порівняння.

Дослідження показало, що у чоловіків-геїв були більш широке і коротке обличчя, менший за розміром і більш короткий ніс, а також велика і більше заокруглена щелепа.

У другому експерименті взяли участь 33 гея і 33 гетеросексуала у віці 20-ти з невеликим років. Студентів з Університету Чарльза попросили визначити сексуальну орієнтацію учасників за шкалою від 1 до 7-ми. При цьому 1 вказував на виразно гетеросексуальну орієнтацію, а 7 – на виразно гомосексуальну орієнтацію. Також їх попросили визначити мужність, або жіночність учасників.

Результати показали, що обличчя гомосексуалів оцінювали, як більш мужні, ніж у чоловіків з традиційною орієнтацією. Крім того, студенти не могли правильно визначити сексуальну орієнтацію учасників по фотографії.