Все літо Гендер Зед проводив цікаві лекції прямо на свіжому повітрі. Прийшла осінь і стало холодніше, але пізнавальні заходи перемістилися у будівлю запорізького центру молоді. 26 вересня відбулася лекція “Правила сексу” популяризаторки секс-освіти Крістіни Шапран. Зокрема, серед багатьох тем була піднята проблематика сурогатних партнерів. Це люди, які можуть тимчасово замінити сексуального партнера і допомагають отримати здоровий та позитивний сексуальний досвід. Про це ми розкажемо детальніше.

Деякі вважають, що задоволення в сексі не має приходити одразу. На жаль, така ситуація може обернутися психологічною травмою. Допомогти може любляча людина. Або психотерапевт і сексопатолог. Але іноді цього не вистачає. Тоді у справу включаються сурогатні партнер_ки. До них можна прийти із сексуальними страхами і пропрацювати їх на практиці. Звернутися можуть ті, хто не відчуває оргазм, жертви насилля, люди, які не люблять, щоб їх торкалися, або ненавидять своє тіло.

Сурогатні партнери не обов’язково займаються сексом із клієнт_ками? Наприклад, це можуть бути просто розмови. Або сесії, коли сурогатний партнер з клієнтом сидять оголеними, щоб людина поступово прийняла своє тіло. Але можуть також бути сексуальні контакти.

Працювати секс-інструктором не так легко, як може здатися. На пострадянському просторі такої професії не існує. А в західних країнах сурогатні партнери повинні пройти співбесіду, де оцінюється їхнє психологічне здоров’я. Потім закінчити базовий курс психології та сексології. Та перевірити своє здоров’я. Існує певна схема, яка передбачає план одужання та навчання, а не просто отримання сексуального досвіду. Важливо, що сурогатні партнери зазвичай працюють в парі з психотерапевтом. Бо йдеться про секс не як про задоволення, а як складову здоров’я.

Щоб дізнатися більше про сурогатне партнерство, можна прочитати книгу Шеріл Грін. За свою практику вона допомогла 900 людям. Також подивиться її виступ на конференції TEDx. Шеріл розповідає зворушливу історію про клієнта Марка, який був паралізований і зізнався жінці в коханні.

Про інші правила сексу дивиться у виступі Крістіни Шапран в нашому IGTV. І приходьте на наступну лекцію від Гендер Зед. 10 жовтня у Запоріжжя приїде журналістка Емма Антонюк з презентацією коміксу “Фемінізм і місто”.

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.