Шкільні психологи та психологині вже не раз брали участь у Школах Толерантності, але «вчительська Школа» відбулася вперше, у розпал весни — з 9 по 11 квітня.

Вивчати новий для себе предмет із абревіатурою СОҐІ долучилися вчительки, класні керівниці, адміністраторки та психологині з різних шкіл декількох регіонів України: Полтавщини, Січеславщини, Миколаївщини, Донеччини та Запорізької області. Загалом участь у Школі Толерантності взяли 20 педагогинь.

Організований Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед», захід проходив за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина.

Для початку присутні дізналися вичерпну інформацію про основні поняття тренінгу: стать, сексуальну орієнтацію, ґендер, ґендерну ідентичність, конструювання ґендеру. Під керівництвом досвідчених тренерів та тренерок слухачки занурилися у таку актуальну тему, як протидія булінгу і мобінгу у навчальних закладах. Розмірковуючи про причини і наслідки дискримінації у суспільстві, учасниці виконали вправу «Факт чи стереотип».

На завершення першого дня тренінгу присутні переглянули дотичну до теми тренінгу кінострічку «Біллі Еліот». Вона оповідає історію 11-річного хлопчика з Великобританії, сина звичайного шахтаря. В очах своєї родини він обов’язково повинен стати боксером. Але у маленького Біллі інший талант. Одного разу він бачить, як група дівчат займається балетом і розуміє, що йому подобаються танці. Щоб займатися тим, що йому до вподоби, Біллі має пройти через випробування з боку близьких та оточуючих.

Другого дня учасниці заслухали лекцію «Толерантна лексика як спосіб створення інклюзивного та безпечного середовища», після чого мали зустріч із «живими книгами». Цього разу ними були мати хлопця-гея, пара геїв та дівчина-бісексуалка.

Лекційним був і останній, третій день  — після лекції «Стадії прийняття гомосексуальної ідентичності» слухачки виконали вправу «Моя ідентичність» та дізналися про способи профілактики емоційного вигорання педагога.

Наостанок усі учасниці отримали сертифікати про участь у Школі Толерантності.

«Три дня пролетели и оставили в душе свой след — теплый и запоминающийся!»

Ірина, м. Нікополь.

«Познавательно, интересно, доступно. Масса впечатлений! Спасибо организаторам!»

Ватентина, м. Дніпро.