8 березня, в Міжнародний день боротьби за права жінок і мир, запорожці і запоріжанки вийшли на площу біля Обласної наукової бібліотеки, де взяли участь в акції «Жінка не кухонний комбайн».

До організованого правозахисними рухами міста заходу долучилися кілька десятків хлопців та дівчат, серед яких були й активісти та активістки Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед». Цікаво, що акція проходила буквально через дорогу від квіткового павільйону, де саме цього дня спостерігався ажіотаж з продажу квітів.

Таким заходом учасники та учасниці акції нагадали містянам та містянкам, що «8 Березня» – це, власне, свято боротьби жінок за свої права, боротьби за рівність і повагу. Тоді як за часи СРСР «свято боротьби за права» перетворилося на «свято весни і краси» з обов’язком здавати гроші на подарунки «прекрасній половині колективу», з шаблонними віршами-привітаннями всім «прекрасним дамам» і урочистим чоловічим одноденним виконанням чоловіком «жіночих» кухонних обов’язків.

Фото сайту 061.ua

В учасниць та учасників акції з собою були кухонне приладдя та плакати, які розповідали про вічну хатню працю замість самореалізації, про домашнє насильство і дискримінацію. Серед них були і такі: “Щоб готувати, потрібні руки, а не вагіна”, “Поплакала і стоп? Жінки не фіалки”, “Фемінізм або варварство”. Деякі чоловіки вийшли з плакатами, показавши, що вони теж можуть готувати і не бояться рівноправності.

«Для мене незвичайно важливо, що в Запоріжжі вперше пройшла правозахисна акція до 8 березня. Цей день про права та рівність, а не про весну та красу. Гендерна рівність ще не досягнута, Україна має проблеми з дискримінацією, сексизмом, об’єктивацією та харасментом. Тому у Міжнародний день жінок не варто змінювати акценти» – співорганізаторка флешмобу Тіна Собко.

Фото сайту 061.ua

Нагадаємо, вже наступного тижня у Запоріжжі відбудеться перша «Профеменістична школа для чоловіків», також організована командою «Гендер Зед».