На три дні – з 29 по 31 січня – до Запоріжжя завітали психологи та психологині зі всієї України: Черкас, Кропивницького, Одеси, Марганцю, Кривого Рогу, Білої Церкви, Маріуполя, Дніпра та, власне, Запорізької області. Зібратися разом двадцять практикуючих спеціалістів та спеціалістів спонукали важливі питання, що дедалі частіше озвучуються у професійних колах та медіа – як допомогти ЛГБТ-підліткам зрозуміти та прийняти себе у сучасному суспільстві?

На ці та інші питання відповідали досвідчені тренери та тренерки «Гендер Зед».

Реалізація цієї «Школи Толерантності» стала можливою завдяки підтримці Посольства США в Україні.

Під час тренінгу учасники та учасниці розглянули як питання сексуальності, так і психологічні аспекти консультування ЛГБТ-підлітків. А саме: базову інформацію щодо ЛГБТ; міфи та стереотипи щодо ЛГБТ-людей; стадії прийняття власної сексуальної ідентичності; процедури та техніки консультування підлітків, інші питання.

Під час тренінгу психологи та психологині також переглянули постановку соціального театру «Чат», після чого у невимушеній атмосфері зустрілися з «живими книгами» – молодими гомосексуальними хлопцями та дівчатами. Для більшості з присутніх це була перша відверта розмова з гомосексуальними людьми, тож питання були найрізноманітнішими.

Ось як відгукуються про цю «Школу Толерантності» її учасниці:

  • Дякую організаторам цього чудового тренінгу, учасникам – ми всі такі різні, але доповнювали один одного!

Інна з Новомиргороду

  • Еще одно слепое пятно в професстональной деятельности преобрело очертания и краски. Теперь можно спокойно и уверено работать и с этой сложной темой. Благодарю команду Гендер Зед за профессионализм и принятие. Вы действительно классные!

Світлана з Кривого Рогу

 

  • Хочу висловити щиру вдячність Запорізькому обласному благодійному фонду “Гендер Зед” за надану можливість участі у організованому тренінгу: “Школа Толерантності з питань консультування ЛГБТ-підлітків” та змогу розширити свої професійні знання по даному питанню.

Людмила з Новомиргороду

По завершенні тренінгу, крім сертифікатів учасники та учасниці отримали ексклюзивне практичне видання «Консультування ЛГБТ-підлітків», яке нещодавно вийшло обмеженим накладом.

Варто відзначити, що за умовами участі у тренінгу, усі учасники та учасниці мають «Школи Толерантності» мають використати отримані знання у своєму професійному оточенні. Наприклад, завдяки проведенню лекції, семінару, міні-тренінгу по дослідженій темі, або через безпосереднє консультування ЛГБТ-підлітків. Тож нас чекає ще багато цікавого попереду!