На Волині була скасована презентація книги Олени Герасим’юк «Розстрільний календар» на фестивалі Бандерштат. До організаторів звернулися люди, які назвались представниками ВО «Свобода» із вимогою скасувати виступ Олени Герасим’юк.

Про це в коментарі Громадському радіо розповіла організаторка літсцени фестивалю Бандерштат Ганна Луцюк.

«Прийшли в оргкомітет «сободівці», націоналісти, які представилися і сказали, що вони не можуть допустити на Бандерштаті виступ Олени Герасим’юк через її позицію стосовно гей-параду. Також у них ще якісь там незрозумілі конфлікти. Вони сказали, якщо ми цей виступ зробимо, то будуть проблеми. Також погрожували і письменниці», — зазначила Ганна Луцюк.

За словами організаторів, виступ скасували, щоб унеможливити конфлікт.

У Луцькій міській організації ВО «Свобода» заперечують свою причетність до інциденту. В коментарі Громадському радіо керівник Луцької міської організації ВО «Свобода» Микола Федік зазначив, що організації не проводила і не збирається проводити жодних протестних акцій на фестивалі.

«Луцька міська організація ВО «Свобода» не проводила, не проводить і не збирається проводити жодних протестних акцій на фестивалі. Також як керівник міської організації, я не робив жодних заяв та нікого не уповноважував робити заяви та вчиняти будь-які дії від імені Луцької міської організації ВО «Свобода», — сказав Микола Федік.