Активісти та активістки Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» провели щорічний Райдужний флешмоб. Акція відбулася на Майдані Героїв, навпроти облдержадміністрації. До неї також долучилися партнерські організації.

На площі Героїв Майдану активісти та активістки закликали запоріжців цінувати різноманіття світу та бути толерантними до будь-кого, незалежно від раси і етносу, соціального статусу, гендерної ідентичності чи сексуальної орієнтації, ВІЛ-статусу, наявності чи відсутності інвалідності, виклавши фразу «Шануймо різноманіття» з паперових літер. У кожній букві цього заклику було приховано символи соціальних груп, які дискримінуються у суспільстві. Це ЛГБТ-спільнота, люди з інвалідністю, жінки, ВІЛ-позитивні люди, люди з синдромом дауна чи аутизмом, вимушені переселенці, представники різних етнічних груп та релігій.

По закінченню акції на учасників флешмобу скоїли напад. Невідомі почали ображати активістів, після чого пустили в хід кулаки. Двох активістів побили. Найімовірніше, це сталося на ґрунті гомофобії.

«Дуже прикро, що саме після флешмобу, приуроченого до дня боротьби з гомофобією і трансфобією, ми зіткнулися із злочином на ґрунті ненависті. Адже ми маємо бути толератними до будь-кого, незалежно від раси, етносу і сексуальної орієнтації. Втім, те, що наша акція стала відкритою і публічною, доводить: ми рухаємося у вірному напрямку», – відзначив директор благодійного фонду «Гендер Зед» Ростислав Мілевський.

Керівництво благодійного фонду «Гендер Зед» звернулося до поліції щодо нападу на активістів. Правопорушників уже розшукують.