В Орджонікідзевському районному суді м. Запоріжжя відбулося перше слухання у справі нападника на цьогорічний Веселковий флешмоб, який кинув у натовп вибуховий пристрій (попередньо – велику петарду). Нагадаємо, благодійний фонд «Гендер Зед» організував публічну акцію 16 травня, приурочивши її до Дня протидії гомофобії та трансфобії. Тоді декілька активістів та журналісти отримали легкі тілесні ушкодження, а також був поранений поліцейський, що забезпечував громадський порядок під час мирного зібрання.

Затриманого під час флешмобу заарештували і з того часу він перебував під домашнім арештом. Тепер суд заслухав його свідчення. Підозрюваний заявив, що нібито побачив флешмоб випадково і нічого не кидав, а почав тікати нібито за іншими людьми після вибуху. Проте на численних відео, зроблених журналістами, видно, видно, як вони питають у підозрюваного, навіщо він кинув у натовп гранату. На це чоловік відповідає, що “це була не граната, а петарда”. Втім, вже на суді він заявив, що не мав жодного зв’язку із вибуховими предметами.

Також під час засідання підозрюваний заявив, що не мав із собою вибухових пристроїв. Але одразу ж після заходу з’явилися публікації ЗМІ, на яких видно, що у затриманого вилучили пістолет, електрошокер та ніж.

Наступне засідання у справі відбудеться 27 листопада о 15:00 в Орджонікідзевському районному суді м. Запоріжжя.