Уряд Німеччини погодився виплатити компенсацію тим військовим, яких до 2000 року дискримінували через їхню сексуальну орієнтацію.

Про це повідомляє Громадське із посиланням на DW.

Урядовий законопроєкт передбачає реабілітацію геїв-військовослужбовців, яким через орієнтацію обмежували можливості у просуванні на службі, звільняли, позбавляли пенсій тощо. Також постраждалим виплатять компенсацію у 3 тисячі євро. За оцінками Міністерства оборони Німеччини, компенсацію отримають щонайменше 1000 людей. Водночас представник групи з захисту ЛГБТ у Бундесвері Свен Берінг заявив, що радий такому рішенню уряду, але вважає, що законопроєкт потрібно допрацювати.

«Постраждалих більше не підвищували, звільняли чи позбавляли пенсії. Німецькі збройні сили спричинили значні фінансові збитки, що перевищує запропоновані 3000 євро», — сказав Берінг.

Зазначимо, що перед тим, як законопроєкт почне діяти його ще має ухвалити парламент Німеччини.

На початку вересня Німецьке міністерство оборони оприлюднило доповідь, у якій розповідається про дискримінацію гомосексуалів у німецькій армії в період з 1955 по 2000 рік. Із цієї нагоди відомство вперше офіційно вибачилося за дискримінацію геїв у бундесвері. У доповіді йдеться як про нетерпиме ставлення до гомосексуальності з боку військового керівництва, так і про обмеження в просуванні по службі виключно через гомосексуальність військовослужбовців. Деякі з опитаних розповіли й про сексуальне насилля щодо себе. Детальніше про це читайте тут.