З 1 по 3 лютого у Запоріжжі пройшла “Школа толерантності з питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності”.

Організаторами тренінгу виступив Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», за підтримки Національного демократичного інституту (NDI).

У заході взяло участь  19  учасників та учасниць з різних куточків України: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Харків, Кривий Ріг, Синельниково, Марганець, Мелітополь, Кушугум, Лебедин, Комишуваха, Балабине та Василівка. 

Першого дня під керівництвом досвідченої тренерки присутні отримали вичерпну інформацію стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, ЛГБТІ, наукового погляду на феномен гомосексуальності і трансгендерності. Окремим питанням теоретичної частини тренінгу було вживання коректної лексики під час роботи психологів та психологинь з представниками ЛГБТІ-спільноти. 

Почавшись насичено, день так само й завершився: учасники та учасниці переглянули тематичний художній фільм та обговорили його. 

Другого дня психологи і психологині дізналися про стадії прийняття своєї гомо- чи бісексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, розробляли алгоритми консультування із запитом «камінг-ауту». Також вони працювали над покращенням порозуміння із клієнтами. 

Головна подія другого дня – це зустріч з «живими книгами». Останній день тренінгу також дав можливість учасникам та учасницям побути у ролі терапевтів та відпрацювати навички консультацій. 

«Тренінг дав мені змогу інакше подивитися на питання гомосексуальності. Відкрилися нові грані прийняття та консультування для мене, як психологині: і це не лише про прийняття ЛГБТІ. Цей тренінг допоміг мені перезавантажитися та знову полюбити свою професію» — зазначила по завершенні тренінгу одна з психологинь. 

Після підбиття підсумків тренінгу присутні отримали сертифікати про участь у “Школі Толерантності”.