7 жовтня в стінах одеської мерії відбулося засідання міської Координаційної ради з питань попередження розповсюдження ВІЛ/СНІДу, наркотичної залежності, туберкульозу та подолання дитячої безпритульності. Про це повідомляє офіційний сайт міста Одеси.

На засіданні обговорювався досвід організації та проведення замісної підтримуючої терапії у відділенні міського протитуберкульозного диспансеру. Даний вид лікування дозволяє стабілізувати стан споживачів наркотиків, виводить їх з кримінального поля та сприяє їх соціалізації й подальшому подоланню наркотичної залежності. Це відділення замісної терапії було створене за рахунок коштів міського бюджету та благодійного фонду «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», і сьогодні її користувачами  є 97 пацієнтів. Найближчим часом буде відкрито ще один подібний пункт у філії Одеського міського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, де зараз наближаються до завершення ремонтні роботи.

«Позитивними моментами роботи замісної терапії є соціальна адаптація пацієнтів та повернення їх до трудової діяльності. Завдяки інтеграції пунктів замісної та антиретровірусної терапії досягається поліпшення якості медичної допомоги хворим з коінфекцією ВІЛ-туберкульоз», – зазначила головна позаштатна фтизіатрорка департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Оксана Леоненко-Бродецька.

Заступниця начальника інформаційно-методичного центру міського департаменту освіти і науки Наталія Железкова надала аналіз системи роботи психологічної служби з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та подолання дитячої безпритульності. Професійні соціальні педагоги та психологи працюють в дитячих дошкільних установах, школах та центрах позашкільної роботи, а також проводять роботу в сім’ях. Позитивні результати такої діяльності очевидні: так, 94% опитаних старшокласників показали високу поінформованість у питаннях профілактики ВІЛ-інфекції, а 96% школярів мають навички безпечної поведінки.

Учасники засідання активно включилися в розмову про підвищення ефективності взаємодії департаментів освіти, охорони здоров’я та громадських організацій у сфері профілактики негативних явищ серед молоді. Віце-мерка Одеси Зінаїда Цвірінько доручила найближчим часом провести в департаменті освіти зустріч за участі всіх громадських організацій, що здійснюють програми профілактики, з метою вироблення плану спільної діяльності в міських школах.

«Об’єднані зусилля педагогів, медиків, соціальних працівників, громадських активістів повинні бути спрямовані на те, щоб захистити дітей від можливих негативних наслідків для здоров’я та забезпечити їм благополучне майбутнє. Для цього потрібні постійна взаємодія та координація діяльності між усіма структурами», – зазначила заступниця міського голови Зінаїда Цвірінько.

Також учасники Координаційної ради заслухали звіт оргкомітету по встановленню та відкриттю в одному з міських скверів на Пересипу пам’ятника померлим від СНІДу.