Нагадаємо, що було

Громадянське суспільство в Україні, напевне, одне з найрозвинутіших серед пост-радянських країн. Не очікуючи ініціативи з боку чиновників, різноманітні спільноти об’єднуються та домагаються реалізації та захисту своїх прав і свобод. Спільнота лесбійок, геїв, бісексуалів/ок та трансгендерних людей також на цьому шляху.

Проте самотужки протистояти фобіям та стереотипам, розповсюдженим у соціумі — не легка справа. Саме тому у вересні 2019 року в Запоріжжі пройшов унікальний Форум союзників та союзниць ЛГБТ. Близько сотні учасників та учасниць прагнули об’єднали свої сили задля створення сталої комунікації серед тих, хто має амбіції зробити суспільство більш толерантним.

Продукуванні під час Форуму ідеї перетворилися конкретні кроки-проекти. Одинадцять з них було обрано переможними: це тренінги, лекції та інформаційні кампанії на тему СОГІ. Опанувати майстерність авторам та авторкам концептів допомогла спеціальна Тренерська Школа, а реалізувати власні  плани — підтримка фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ).

Раніше ми розповідали, що у грудні 2019-го деякі з концептів вже було реалізовано. Минув ще місяць, за який проєкт набрав обертів — варто озирнутися у січень та підбити проміжні підсумки.

 

У віртуальному ефірі

Команда Radio Necessity продовжує серію підкастів «Не в меня». У січні вони підготували другий сезон радіошоу з чотирма випусками: «Толерантна мова», «Безпека в сексі (як уникнути небажаних наслідків)», «Девіація та перверсії»; «Онлайн знайомства (секстінг)». Вже зовсім скоро ви зможете послухати випуски онлайн.

Тема секс-освіти то тут, то там, згадується в українському медійному ефірі у різних контекстах, проте й надалі залишається табуйованою для багатьох. Взагалі-то просвіта на цю тему в нас потрібна навіть дорослим. З моїми гостями ми торкаємося тем знайомств, спілкування, безпечного сексу та різних практик. І я сподіваюся, що ця інформація допоможе нашим слухачкам та слухачам з одного боку позбутися забобонів, а з іншого — захистити себе, — каже ведуча підкастів Роксі Сімова.

 

Розставити крапки над «ооо»

Тим часом Edison Space coworking перегорнув другу сторінку свого проєкту з сексуальної освіти «МІЖ нами» — 25 січня у коворкінг-центрі відбулася лекція «Все в твоїх руках». Сексологиня Тетяна Павлова з Дніпра розставила всі крапки над «ооо», поговоривши з дорослою аудиторією на такі теми, як:

– шкода та користь мастурбації;

– стадії збудження;

– міфи та реалії про оргазм;

– як отримати оргазм без статевого партнера;

– відмінності гетеро- та гомосексуального сексу.

Чутливі теми промислового міста

Нарешті, ще одним втіленим у життя концептом став тренінг для спеціалістів та спеціалісток соціогуманітарної сфери з питань СОГІ. Він відбувся у Маріуполі та об’єднав п’ятнадцять учасниць, більшість з яких за фахом є психологинями.

Під час тренінгу учасниці отримали вичерпну інформацію стосовно сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, ЛГБТ-людей, стереотипів щодо них, коректної лексики, наукового погляду на гомо-, бісексуальність та трансгендерність.

Як це зазвичай буває, організатори також влаштували учасницям спілкування з «живою книгою» — людиною з ЛГБТ-спільноти. Цього разу «книгою» став хлопець-гей. Присутні щиро зацікавилися розмовою — запитання лунали й після завершення цього блоку тренінгу.

Маріуполь — особливе місто для сучасної України. У недалекому минулому його мешканки та мешканці пережили агресію. Існує стереотип, що промислові міста, яких багато на сході, суворі та архаїчні, проте це точно не стосується Маріуполя. Місто змінюється, стає більш активним у громадянському плані — адже права людини актуальні та важливі незалежно від географічного розташування чи атмосфери міста. Вони важливі тому що кожне місто — це люди, — зазначає директор «Гендер Зед» Ростислав Мілевський.

__________________________________________________________________________________________________

Реалізація концептів продовжується. Вже скоро ми повідомимо вам про нові втілені ідеї!