Арканзас став першим американським штатом, який заборонив надання неповнолітнім трансгендерним людям медичних послуг, які необхідні їм у рамках гендерного переходу, повідомляє Суспільне. Як пише BBC, новий закон забороняє лікарям надавати трансгендерам/кам блокатори статевого дозрівання і гормональної терапії, а також направляти неповнолітніх до інших фахівців.

Великі медичні організації, зокрема Американська медична асоціація та Американська академія педіатрії, виступили проти законопроєкту, який, на їх думку, може мати серйозні негативні наслідки для трансгендерної молоді в штаті.

Американський союз громадянських свобод (ACLU) заявив, що готує судовий процес, заявивши, що цей законопроєкт “витіснить сім’ї, лікарів і підприємства зі штату“, а також вплине на здоров’я молодого покоління транс*людей.

Чейз Странджіо із ACLU зазначив у своїй заяві, що законодавчі органи “проігнорували десятки місцевих лікарів і національних медичних експертів, а також трансгендерну молодь і їхніх батьків“.

Заборона матиме руйнівні, а в деяких випадках і смертельні наслідки. Трансмолодь в Арканзасі, знайте: ми продовжимо боротися за вас“, — заявив він.

Раніше губернатор-республіканець Аси Хатчінсон ветував цей законопроєкт, назвавши його “надмірним зловживанням владою“. Водночас він підкреслив, що Палата представників і Сенат, контрольовані Республіканською партією, ймовірно, скасують дане вето, однак висловив надію, що його дії “змусять консервативних республіканських законодавців ще раз подумати над цим питанням” і звернутися до “більш стриманого підходу“. Зрештою, Сенат відхилив вето губернатора.

Щонайменше 16 інших штатів в США розглядають аналогічний закон. Прихильники законопроєкту стверджують, що хочуть захистити дітей від процедур, що змінюють життя, про які вони пізніше пошкодують. Вони також вказують на побічні ефекти блокаторів статевого дозрівання і гормонів, які іноді призводять до випадків, коли трансгендерні люди змінюють своє рішення про перехід. Водночас медичні фахівці кажуть, що кожне рішення людини ухвалюється з консультацією лікарів, терапевтів і соціальних працівників, часто впродовж тривалого часу.