Шановний народний депутате!

У Верховній Раді знаходиться на розгляді Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні» №2342 від 19.02.2013 року. Проект закону також вносить зміни в Трудовий кодекс України з метою недопущення дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.

Наразі у Верховній Раді України проходить жвава дискусія з прийняття чи відхилення цього законопроекту. Ми б хотіли звернутись до Вас з аргументами на користь ухвалення відповідного законопроекту. Просимо їх уважно розглянути і обміркувати перед тим, як ухвалити остаточне рішення щодо вашого персонального голосування.

Права ЛГБТ – це права людини.

Існує хибна думка, що українська Конституція статтею 24 уже забороняє дискримінацію громадян з гомосексуальною орієнтацією. На жаль, у реальному житті, відсутність цієї ознаки у орієнтації статті 24, трактується як ігнорування державою захисту вразливої соціальної групи – ЛГБТ спільноти (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери).  Необхідно зазначити, що в судовому порядку практично неможливо притягнути до відповідальності осіб, які вчинили злочини на ґрунті ненависті стосовно ЛГБТ.

В Україні представників ЛГБТ-спільноти розглядають як громадян 2 сорту, власне через їхню сексуальну орієнтацію. Хоча Верховна Рада прийняла Закон «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», тим не менш, в цьому Законі серед ознак, за якими заборонена дискримінація,не була зазначена сексуальна орієнтація. У житті  це призводить до того, що ЛГБТ кожного дня стикаються з дискримінацією, насиллям, жорстоким поводженням та стигмою у суспільстві. В Україні існують неформальні організовані угрупування, які переслідують представників ЛГБТ-спільноти та вчиняють насилля в жорстокій формі.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини в щорічному звіті відзначив наявність злочинів на підставі нетерпимості щодо осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією та відсутності в законодавстві ефективних механізмів захисту представників ЛГБТ-спільноти від таких злочинів.

Ми хочемо наголосити, що законопроект 2342 вирішує тільки одну з численних проблем спільноти, а саме забороняє дискримінації гомосексуальних громадян в трудових відносинах.

Наразі в світі питання захист прав ЛГБТ є ознакою демократичності та розвитку країни.

Один із головних принципів існування та розвитку Європейського союзу – є  право людини на вибір та побудову свого життя і сім’ї у відповідності до своїх прагнень. ЄС захищає особистий вибір людини та право обирати і будувати свою сім’ю. Українські політики досить часто апелюють до високих соціальних стандартів країн ЄС, але вони не згадують, що Європа домоглась цього саме завдяки своїм принципам і цінностям – кожен громадянин відчуває себе захищеним та має право на вибір свого формату життя і сім’ї.

Україна декларує рух до Європейського союзу, в той же час політики та депутати не звертають увагу на те, що Україна спершу повинна імплементувати Європейські цінності і принципи. Ми не зможемо побудувати успішну, щасливу, заможну державу, поки частину українського суспільства дискримінують, переслідують і катують.

Сьогодні ми є свідками того, як ЄС послідовно відстоює права ЛГБТ-спільноти. Україна повинна приєднатись до цього процесу. Ми маємо гостру необхідність  у впровадженні у нашій країні Європейських цінностей та принципів, без яких ми не зможемо побудувати успішну державу. Кожен з вас повинен прийняти рішення, «куди ми рухаємось?». До країн цивілізаційного світу, з високим інтелектуальним та економічним потенціалом, чи в бік східних тираній, де життя простої людини не має жодної цінності для держави.

 Захист прав ЛГБТ – обов’язок держави.

Ще одна хибна думка українських високопосадовців, що на нечисленні соціальні групи можна не звертати уваги, та не відстоювати їх права, адже вони є меншістю. Але головні принципи демократії – це не влада більшості над меншістю, це – обов’язок держави захистити меншість від більшості!

ЛГБТ перебуває в меншості в суспільстві, але це не означає, що держава повинна ігнорувати цю групу громадян, зневажати їх права, не прислухатись до їх думки. ЛГБТ спільнота не вимагає особливих прав! Спільнота  прагне, щоб усі, а не лише більшість, могли реалізувати свої права, гарантовані Законом: право на сім’ю, мирні збори, на вільне вираження думок. На такі звичні права для гетеросексуальних громадян як прийти у лікарню до коханої людини чи отримати від неї спадок.

Україна як держава відбудеться тільки тоді, коли кожен громадянин зможе відчувати себе в безпеці, не буде стикатись з публічним тавруванням та дискримінацією.

 ЛГБТ – це громадяни України.

Російська Федерація прийняла законодавство, яке криміналізує гомосексуальних людей і  нехтує їхніми правами. Ми всі можемо бачити результати цих законів: люди в Росії не стали жити щасливіше, а злочинів на ґрунті ненависті до осіб гомосексуальної орієнтації значно побільшало. Частина право-радикальних громадян прочитала в цих законах дозвіл держави на вбивство людей з гомосексуальною орієнтацією. Нині ми є свідками щонайменше семи жорстоких вбивств геїв в Російській Федерації.

Ми закликаємо українських депутатів бачити чужі помилки і невдалі кроки. Кожен повинен розуміти, що гомосексуальні люди – це, насамперед,громадяни України, вони працюють, сплачують податки, розвивають країну. Чимало представників ЛГБТ спільноти є людьми творчих професій, а їхня робота стає надбанням нації.

 Дух звернення

Сьогодні в ваших руках доля ЛГБТ спільноти, від Вашого персонального голосування залежить життя конкретних українців. Сьогодні Ви своїм голосуванням можете продемонструвати, що, незважаючи на стигму нерозуміння та упередження в суспільстві, народні обранці готові будувати сучасну державу, з європейськими принципами, цінностями прав людини, а не ґрунтуючись на застарілих упередженнях, середньовічних поглядах, які тягнуть Україну в бік тиранії та деспотизму.

Говорити та голосувати про ЛГБТ – не соромно! ЛГБТ – це права людини, це життя конкретних громадян України!

Коли Ви  будете вирішувати, яку кнопку натискати «за» чи «проти»-  подумайте про тих українців, які ризикують кожного дня бути ображеними, побитими, підданими моральним тортурам чи знущанням, або звільненими з роботи лише через те, що їх сексуальна орієнтація відрізняється від більшості в цій країні. Справжня людина – це той, хто знайде в собі мужність захистити меншість, а не, прикриваючись ханженськими аргументами, проігнорує права людини.

Історія світу довела – думка більшості не завжди є правильною, слід згадати середньовічну інквізицію, фашистську Німеччину. Промовистий приклад – Католицька церква спалила Джордано Бруно за його наукове вчення про те, що Земля кругла обертається довкола Сонця.

Ми переконливо просимо Вас підтримати законопроект 2342 як такий, що підтверджує європейські прагнення України! Правам людини в Україні бути!

Джерело: t-o.org.ua