Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова закликала ЗМІ та публічних людей уникати дискримінації, зокрема, не проявляти дискримінацію до ЛГБТ-людей в умовах епідемії. Такі випадки були виявлені омбудсманкою. Про це повідомляє УНН із посиланням на першоджерело.

Під час моніторингу ЗМІ і соціальних мереж, а також опрацювання звернень окремих осіб та правозахисних громадських організацій Уповноваженим ВРУ з прав людини виявлено непоодинокі випадки поширення мови ворожнечі стосовно меншин, а також дискримінаційні повідомлення за ознаками віку, національності, приналежності до певної професії, сексуальної орієнтації, та гендерної ідентичності та іншими ознаками”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прикладом таких висловлювань є оприлюднення багатьма ЗМІ виступу представника окремої релігійної організації, в якому він вказує на представників ЛГБТ, як причину поширення коронавірусної хвороби.

Окрім того, у повідомленні зазначається, що представники та представниці ЛГБТ-спільноти на даний момент є однією з найменш захищених груп населення.

Уповноважений закликає публічних осіб не допускати поширення повідомлень, які містять ознаки дискримінації, засоби масової інформації — не публікувати матеріали, які є прикладом мови ворожнечі стосовно будь-якої категорії осіб, а громадян — бути толерантними один до одного та поважати права і свободи своїх співгромадян”, — йдеться у повідомленні.