Комітет ООН з прав людини закликає Москву припинити безкарність злочинів проти російських юристів, журналістів, правозахисників і опозиційних політиків, які не були розслідувані

Про це йдеться у заяві Комітету ООН за підсумками 113-ї сесії, на якій відзначили погіршення ситуації з правами людини у Росії, передає Еспресо.TV з посиланням на “Радіо Свобода”.

В ООН закликають російську владу провести неупереджене розслідування загибелі опозиційного політика Бориса Нємцова. У комітеті заявили, що Росія має забезпечити захист адвокатів, журналістів та правозахисників, яким погрожують через професійну діяльність.

У заяві комітету ООН також висловлюється занепокоєння щодо обмежень політичних і громадянських прав у Росії. Говорячи про так званий закон про “іноземних агентів”, в Організації об’єднаних націй відзначили його негативний вплив на свободу висловлювань.

В ООН вважають, що нові закони, ухвалені у Росії, заохочують дискримінацію, розпалювання ненависті й насильства щодо представників ЛГБТ-спільноти. Комітет ООН також наголосив на необхідності для Росії посилити зусилля у боротьбі проти проявів расизму, ксенофобії, ісламофобії та антисемітизму, зокрема у політичному дискурсі та у ЗМІ.

У Комітеті ООН з прав людини також наголосили на відповідальності Росії за порушення міжнародного права щодо України.