Оральний секс приносить багато насолоди обом партнерам. Але він також може бути й небезпечним.

Подумайте: при оральному сексі відбувається контакт між шкірою та рідинами тіла — спермою, кров’ю, сечею, фекаліями тощо — й будь-яка з них може містити хвороботворні віруси чи бактерії. На жаль, випльовування цих рідин не захистить вас від інфекції. Просте гоління, чистка зубів або використання зубної нитки залишає крихітні порізи, які дають змогу вірусам та бактеріям проникнути в організм. Вельми поширеним серед відвідувачів та відвідувачок нашої організації є запитання: які саме інфекції можуть передаватися під час орального сексу? Насамперед, це герпес, гонорея, хламідіоз, сифіліс та вірус папіломи людини.

Ми не закликаємо вас утримуватися від оральних сексуальних практик, але радимо дочитати до кінця та дізнатися які дії допоможуть вам бути більш захищеним:

➤ Дослідіть бар’єрні методи захисту⠀
Тут ми говоримо про використання презервативів та латексних серветок. Ви можете знайти безліч брендів, стилів, типів та ароматів, тож є простір для експериментів: знайдіть саме той, який вам підходить. Якщо ви у стосунках, разом з партнером або партнеркою вирішіть який варіант підходить вам обом найбільше, аби регулярно ним користуватися.

➤ Будьте напоготові⠀
Завжди тримайте під рукою обраний тобою вид бар’єрного захисту. Правильне та послідовне використання засобів захисту є ключовим у зменшенні ризику інфікування ІПСШ.

➤ Використовуйте бар’єр щоразу⠀
Використовуйте новий презерватив / серветку для кожного орального сексу. Обережно зніміть та викиньте використаний засіб та уникайте контакту із рідинами.

➤ Спочатку — дивись, потім — облизуй⠀
Те, що зовні людина виглядає здоровою, зовсім не означає, що вона такою є насправді! Якщо ви бачите ураження, нарости або незвичні виділення в області статевих органів, зупиніться. Ці симптоми можуть бути обумовлені численними ІПСШ, і фізичний контакт із ними може призвести до інфікування.

➤ Ніколи не забувайте про найважливішу людину: себе.⠀
Періодично перевіряйтеся та звертайтеся до свого лікаря, якщо у вас є якісь занепокоєння. Якщо ви — сексуально активна людина, регулярно проходьте тестування на ІПСШ.

Якщо ви хочете дізнатися більше, зверніться до нас за допомогою контактної форми на сторінці «Здоров’я» і ми надамо вам професійну та анонімну консультацію. Не забувайте, що у нас ви також можете безкоштовно отримати презервативи, лубриканти, тестування на ВІЛ, сифіліс та гепатит C, та сейф-бокси для себе та свого партнера.

Замість посткриптуму:⠀
➤ Не чистіть зуби за 2-3 години до орального сексу, адже чистка зубів або використання зубної нитки часто призводить до незначних пошкоджень (мінітравм) у ротовій порожнині, через які вірусу або бактерії потрапити у твій організм буде набагато легше;⠀
➤ Завжди зберігайте презервативи в прохолодному сухому місці;
➤ Відкривайте презерватив безпосередньо перед статевим актом;
➤ Перевіряйте дату на упаковці, щоб переконатися, що термін збірегіння презервативу не минув;
➤ Використовуйте лише змащувач на водній основі з латексними презервативами. Вазелін, масла та креми для шкіри пошкодять захист в одну мить.