9 та 10 жовтня 2017 року на одному з майданчиків у місті Запоріжжя зібралися шкільні психологи та психологині з різних областей України. Приводом для їх зустрічі став професійний інтерес, а місцем, де вони втамували інформаційну спрагу — «Школа Толерантності», яка цього разу була присвячена питанням консультування ЛГБТІ-підлітків. Дніпропетровщина, Вінниччина, Луганщина, Сумщина, Київщина, та, власне, Запоріжжя — ось звідки прибули «дорослі школярі та школярки».

Реалізація цієї «Школи Толерантності» стала можливою завдяки підтримці голландської організації COC Netherlands у рамках програми «Allies in Action», що у перекладається як «Союзники в дії».

Під час дводенного тренінгу учасники та учасниці розглянули як питання сексуальності, так і психологічні аспекти консультування ЛГБТІ-підлітків. А саме: базову інформацію щодо ЛГБТІ; міфи та стереотипи щодо ЛГБТІ-спільноти; стадії прийняття власної сексуальної ідентичності; процедури та техніки консультування та інші питання.

Вже традиційно, учасники та учасниці тренінгу мали зустріч з «живими книгами», яких цього разу було троє: гомосексуальний хлопець, мати гея, а також – бабуся трансгендерного хлопця. Для більшості з присутніх це була перша відверта розмова з відкритими ГТ-людьми, тож у них було безліч питань і зустріч була тривалою.

— Ух, щастить мені на хороших людей! — ділиться враженнями Анна, психологиня однієї зі шкіл Дніпра. –  Вдячна команді Гендер Зед за можливість відкрити для себе не тільки тему, яку суспільство намагається замовчувати, а й нові власні можливості, краще пізнати себе. Дякую і захоплююсь тренерами, ваша майстерність надихає. Неймовірна група. Тема ЛГБТІ розкрита і сприйнята.

Своїми враженнями також поділилася Марина, психологиня одного з навчальних закладів Сєвєродонецька:

— Завдяки досвідченим тренерам ми отримали базову інформацію стосовно ЛГБТІ, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, наукового погляду на феномен гомосексуальності і трансгендерності. Окремим питанням у теоретичній частині тренінгу було вживання коректної лексики стосовно вищезгаданих груп людей. Виконання практичних завдань допомогло оволоділи навичками консультування ЛГБТІ-дітей, а спілкування із «живими книгами» дало змогу налагодити відкритий діалог з ЛГБТІ-людьми на практиці. А найголовніше — це море позитива, нові знайомства з колегами! Я вам дуже-дуже вдячна!

По завершенні тренінгу усі учасники та учасниці отримали сертифікати.