Папа Римський Франциск заступивcя за права гомосексуалів під час свого візиту в Бразилію. Як повідомляє BBC, перед вильотом з Бразилії понтифік заявив, що гомосексуали не повинні бути осудженні чи дискриміновані.

“Якщо особа гомосексуальна і шукає Бога, і має добру волю, то хто я такий, щоб осуджувати її?” – сказав Папа Франциск.

Нагадаємо, що до цього часу у Ватикані досить строго висловлювалися щодо питання геїв і говорили про недопустимість одностатевих сексуальних стосунків.

“Катехізис католицької церкви дуже добре пояснює, яким має бути ставлення до геїв. Вони не повинні бути принижені через такі речі і повинні бути інтегровані в суспільство”, – додав Папа. “Але проблема зовсім не в орієнтації таких людей. Ми повинні бути братами. Проблема в лобіюванні такої орієнтації. Оце найбільша проблема”, – додав він.

Папа Франциск також зробив неочікувану заяву щодо ролі жінок в церкві. Відповідаючи на запитання, як він ставиться до жінок-священиків, він зазначив, що церква вже сказала своє “ні” таким змінами. Поряд з цим він заявив, що роль жінки в церкві повинна бути переглянута. “Ми не можемо обмежити роль жінок в церкві, дозволяючи їм бути лише міністратами чи президентами доброчинних служб. Ролей має бути більше”, – заявив Папа Римський.

Джерело: tsn.ua