Глава Римо-католицької церкви папа Франциск подякував за служіння монахині Жаніні Грамік, яка протягом багатьох років підтримує ЛГБТ-рух. Про це пише видання The Washington Post.

Франциск власноруч написав Грамік лист іспанською мовою, в якому привітав черницю з “50-річчям близькості, співчуття та ніжності” у служінні, яке, за його словами, було “в стилі” Бога.

Жанін Грамік є співзасновницею католицької організації New Ways, яка підтримує ЛГБТ-людей. Учасниці та учасники організації вважають, що гомофобія виникає через нерозуміння проблем людей, а змінити це можна завдяки діалогу, дослідженням та освітнім програмам. Організація випустила збірники “Гомосексуальність: позитивний католицький погляд” і “Шлюбна рівність: позитивний католицький підхід”.

Багато років Жанін Грамік стикалася із осудом. У 1999 році кардинал Йозеф Ратцінгер (пізніше – Папа Римський Бенедикт) заборонив Жаннін Грамік “займатися пастирською діяльністю за участю гомосексуалів”. Тоді Грамік проігнорувала цей указ. А вже у 2010 році Конференція католицьких єпископів США заявила, що організація New Ways не має схвалення або визнання з боку католицької церкви для виступу з проблеми ЛГБТ.