Британські парламентарі проголосували за легалізацію одностатевих шлюбів і розширення доступу до абортів в Північній Ірландії, хоча голосування автоматично не призведе до зміни законів.

Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на АР.

Північна Ірландія, починаючи з 2014 року, має власне законодавство, яке не відповідає британському і шотландському у питанні дозволу одностатевих шлюбів. Доступ до абортів також суворо обмежений.

Роботу Асамблеї Північної Ірландії призупинили вже понад два роки на тлі суперечок між провідними протестантськими і католицькими партіями, залишивши парламентові Великої Британії прийняття деяких ключових рішень.

У вівторок британські законодавці підтримали заклики опозиційної Лейбористської партії проголосувати про розширення права на аборти та одностатеві шлюби, якщо до 21 жовтня не буде запущена асамблея Північної Ірландії.

Якщо засідання Асамблеї у Белфасті відбудеться, це може скасувати рішення, ухвалені в Лондоні.

Північна Ірландія – єдина частина Великої Британії, у якій не узаконені одностатеві шлюби. Найбільша партія Північної Ірландії “Демократична юніоністська партія” виступає проти легалізації таких шлюбів.