Федеральні збори Швейцарії ухвалили законопроєкт, який легалізує одностатеві шлюби та розширює права трансгендерних людей і лесбійських пар. Відповідне рішення парламент країни ухвалив 18 грудня, пише Бабель із посиланням на Reuters.

Водночас християнська ультраконсервативна партія «Федеральний демократичний союз» наполягає винести закон на референдум. Наразі вони мають 100 днів, за які повинні зібрати 50 тисяч підписів на підтримку проведення референдуму.

У разі, якщо швейцарці підтримають спільноту ЛГБТ, трансгендерні люди зможуть змінити стать у документах, що засвідчують особу, звернувшись до органів реєстрації цивільних актів, без участі лікаря чи суду. До того ж лесбійські пари зможуть завагітніти, бо їм буде надано доступ до банку донорської сперми. Пари, які перебувають в одностатевому шлюбі, зможуть також всиновити чи вдочерити дитину.

Правозахисники Amnesty Schweiz вже назвали рішення парламенту «історичною перемогою за права спільноти ЛГБТ». Зазначимо, закон не набере чинності до проведення референдуму.