У вересні стартував новий освітній проект, що передбачає  проведення вже традиційних всеукраїнських Шкіл Толерантності для студенства та фахівців і фахівчинь у сфері соціо-гуманітарних наук.

В рамках цієї діяльності планується серія тренінгів, яка направлена на протидію інтерсекціональної дискри-мінації та стигматизації щодо представників та представниць ЛГБТ-спільноти, ВІЛ-позитивних людей та ВПО (внутрішньо-переміщених осіб).

Головною метою навчання є створення сприятливих умов для зміни суспільної думки стосовно питань, пов’язаних з різноманітністю, толерантністю, гендерною рівністю, ксенофобією, звертаючи до того ж увагу на теорію інтерсекціональності вищезгаданих груп населення з різними ідентичностями. Інтерсекціональность – це дослідження перетину різних форм гноблення або дискримінації. Дана теорія виходить з того, що різні біологічні, соціальні і культурні категорії, такі як гендер, раса, стан здоров’я, сексуальна орієнтація та і інші ідентичності взаємодіють один з одним на безлічі рівнів, а класичні концептуалізації гноблення в суспільстві, такі як расизм, сексизм, гомофобія, трансфобія, не діють незалежно один від одного, вони взаємодіють одна з одною, формуючи систему гноблення, в якій діє безліч видів дискримінації. Так, наприклад, з подвійною дискримінацією можуть стикатися ВІЛ-позитивні геї, ВІЛ-позитивні переселенці, лесбійки або бісексуальні жінки, переселенці з числа ЛГБТ та ін.

Школи Толерантності будуть проводитися у партнерстві з організаціями, які надають безпосередні послуги цільовим групам, а саме Запорізьким обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та громадською організацією «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія». Інновацією Шкіл Толерантності будуть стаді-візити до цих організацій для ознайомлення з їх роботою та спілкування з представниками чи представницями дискримінованих груп населення.

Проект реалізується за підтримки Фонду прав людини посольства Королівства Нідерландів в Україні.