«Ніколи ще в історії роду людського не використовувався державний закон, щоб виправдати гріх. Навіть у язичників цього не було, хоча язичницьке поняття гріха було дуже розмитим», – заявив Патріарх Кирило у неділю, після літургії в Успенському соборі Кремля в день пам’яті новомучеників і сповідників Російської церкви, повідомляє Взгляд із посиланням на Інтерфакс.

Патріарх також здійснив молебень про одужання поранених і про упокій душ загиблих при стрілянині в кафедральному соборі Південно-Сахалінську.

У вівторок, 28 січня, патріарх Кирило в ході парламентських зустрічей у Раді Федерації закликав на державному рівні припиняти спроби визнання одностатевих союзів законними.

«У відповідь на широку міжнародну дискусію з цього питання ми рішуче заявляємо: шлюб – це союз чоловіка і жінки, заснований на любові і взаєморозуміння задля народження дітей », – сказав тоді патріарх.

Нагадаємо, у Росії закон про заборону гей-пропаганди серед невовнолітніх був прийнятий наприкінці червня 2013 року. Згідно із документом, за пропаганду “нетрадиційних сексуальних стосунків серед дітей” каратимуть штрафами, а пропаганда із застосуванням ЗМІ може призвести до призупинення їх діяльності на строк до 90 діб.

Закон викликав за кордоном суперечливі оцінки. Поряд з різкою критикою з боку ряду громадських працівників його прийняття підтримали деякі правозахисники і релігійні діячі в Сполучених Штатах. При цьому президент Володимир Путін не раз заявляв, що в Росії «немає дискримінації прав ЛГБТ-людей».