Грузин, ЛГБТ-активіст Давид Шубладзе, кілька років тому перебравшись до США, вступив у шлюб зі своїм партнером з Італії.

Про це повідомляє Громадське із посиланням на його сторінку у Facebook.

Молодята на церемонії були у традиційному грузинському одязі — чохах. У коментарі On.ge Шубладзе зазначив, такий крок можна прирівняти до політичної заяви.

«Саме через сакральне ставлення грузинів до чохи ми вирішили використовувати її на нашій церемонії. Мені як грузину, як громадянину Грузії ні у кого не потрібно отримувати дозвіл на носіння чохи. Як для ЛГБТ-активіста для мене це був політичний акт — використовувати при укладанні одностатевого шлюбу найбільш псевдомаскулинний одяг і підкреслити цим, що у будь-якої людини є право робити те, що їй хочеться», — сказав він.

Шубладзе розповів, що в Грузії йому довелося тричі змінювати місце проживання через переслідування та погрози.

«Складнощі виникли з друзями, тому що я не раз ставав об’єктом знущань насмішок, агресії, мене били… Бути ЛГБТ-активістом в Грузії дуже складно, потрібна особлива моральна підготовка», — зазначив він і додав, що переїзд в США радикально змінив його життя.

«Я щасливий у цій країні, мені ніколи не доводиться приховувати свою сутність, не доводиться думати при виборі слів у розмовах на цю тему. Тут нікого не цікавить, з ким я сплю, з ким ділю  житло. Головна умова життя в США — бути порядною людиною та хорошим громадянином», — додав Шубладзе.