Час триває, а разом з ним тривають й зміни у суспільстві, українському – зокрема. Здавалося б, власне невігластво у поглядах на «чоловіче» та «жіноче» ми залишили як мінімум у попередньому сторіччі. Проте, нажаль, говорити про досягнення фактичної ґендерної рівності сьогодні ще зарано. Такої думки притримуємося ми у «Гендер Зед», і щоб позитивно вплинути на процес становлення паритету між чоловіками та жінками, організували перший спеціалізований тренінг з фемінізму, розрахований саме на чоловіків.

Унікальна наразі «Профеміністична школа для чоловіків» відбулася 15-16 березня у Запоріжжі.

Вивчати фемінізм сюди приїхали 19 чоловіків з різних міст України: Києва, Херсону, Львову, Харкову, Полтави, Дніпра, Бахмуту, Часів Яру, Сміли, Нікополю, Енергодару та Мелітополь. Серед них – активісти, представники громадських та державних організацій, журналісти, психологи.

Для початку присутні дізналися вичерпну інформацію про основні поняття тренінгу: ґендер, стать, ґендерну ідентичність, конструювання ґендеру, ґендерні стереотипи. Під керівництвом досвідчених тренерок слухачі розібрали такі широкі теми як ґендерно-обумовлене насильство та шкоду від сексизму та об’єктивації. Шок-контентом тренінгу став рейтинг ТОП-порушень прав жінок в Україні.

Фішкою заходу стало спілкування із «живою книгою»: учасники зустрілися з чоловіком із відкритою профеміністичною позицією – громадським діячем міста Ігорем Гармашем.

Нарешті, на останній сесії учасники розробили можливі дії для боротьби за права жінок та ґендерну рівність. Присутні чоловіки буквально написали детальний план, що можна зробити на рівні особистої комунікації, своєї родини, свого колективу, громади та на рівні держави. Найрозповсюдженіші кроками у цьому плані були: вживання фемінітивів, попередження сексистських жартів, підписання петицій, участь у акціях, просвітницька діяльність.

Наостанок усі учасники отримали сертифікати про участь у заході.

Проект «Про-феміністична Школа для чоловіків» реалізується в рамках конкурсу грантів Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд».