5 березня відбулася зустріч представ-ників Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» з представниками Запорізької обласної громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» та громадської організації «Спілка молодих незалежних журналістів». На спільній зустрічі партнери обговорювали деталі нового освітнього проекту, який стартував у березні за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє».

«Заповнення прогалин завдяки співпраці з новими союзниками та навчання їх толерантності у питаннях, які пов’язані з ЛГБТІ» — під такою назвою у містах України пройде серія тренінгів та спецкурсів, яка об’єднає майбутніх та практикуючих фахівців та фахівчинь у сфері психології, психотерапії та психоаналізу, а також журналістики. Під час триденних семінарів «Школи толерантності», п’ятиденних «Шкіл рівності» та окремих спецпрограм для психологів/инь, соціальних працівників/ць та журналістів, учасники проекту зі button_evz_engl_grossвсієї України ознайомляться з низкою питань, пов’язаних з різноманітністю, толерантністю, сексуальністю та правами людини.

Мета нового проекту — забезпечити діючих та майбутніх кращим розумінням сексуальності людини, в тому числі сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності та інших питань, пов’язаних з ЛГБТІ (лесбійками, геями, бісексуалами, трансгендерами та інтерсексами) та СОГІ (сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю). Окрім цього, у довгостроковій перспективі метою проекту розглядається створення підґрунтя для зміни громадської думки з питань щодо різноманітності, толерантності, сексуальності та прав людини.

— Найважливішим результатом нашого партнерства стане розповсюдження ідей рівності серед кваліфікованих спеціалістів та спеціалісток, адже подібні питання сьогодні не є частиною навчальних програм університетів, — зауважує директор ЗОБФ «Гендер Зед» Ростислав Мілевський. — Крім того, можливість отримати відповіді на власні питання під час безпосереднього спілкування з ЛГБТІ-людьми, сприятиме формуванню толерантних, неупереджених професіоналів, які поважають різноманітність і розуміють права людини.