Викликаний глобальною пандемією карантин зробив наше й так частково віртуальне життя ще більш «онлайновим». Шкільні заняття, ділові наради, шопінг та навіть медичні консультації — такі буденні речі перенеслися просто до вашого мобільного. Перебуваючи у власній кімнаті, комунікуючи за допомогою мобільних чи стаціонарних пристроїв ви почуваєтеся в безпеці та, водночас, залишаєтеся соціально активною/ним.

Тренінги Гендер Зед не залишися осторонь цих змін. Але це — не примха чи новаторське «ноу-хау», а відповідь на виклик часу. Програма тренінгу була відповідно адаптована нашими спеціалістами та спеціалістками до подачі в онлайн-формі.

Тож перший онлайн-тренінг від Гендер Зед відбувся 6 та 7 червня. Це був захід для психологів та психологинь з питань консультування ЛГБТ-спільноти. Можна сказати, що тренінг відбувався водночас у різних містах України, адже всі його учасниці користувалися спеціальним сервісом відеоконференцзв’язку та залишалися вдома.

Адаптована програма тренінгу так само складалася з двох частин — теоретичної та практичної. Спочатку слухачки розглянули ключову інформацію стосовно ЛГБТ-людей, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, коректної лексики, міфів та стереотипів, наукового погляду на гомосексуальність, тощо. Також учасниці відпрацювали практичні навички консультування ЛГБТ під керівництвом психотерапевта. Учасниці поспілкувалися з «живими книгами» — геєм та бісексуалом. Цьому було присвячено перший день тренінгу.

Другого дня учасниці розглянули стадії прийняття своєї сексуальної орієнтації та ідентичності, а також два різні алгоритми консультування — людей, що відносять себе до ЛГБТ-спільноти та батьків/матерів дітей, які відносять себе до ЛТБТ. Заключним питанням тренінгу стала толерантна лексика, її вживання задля створення інклюзивного та безпечного середовища.

Так само, як і під час офлайн-тренінгів, учасниці отримали сертифікати про участь — електронною поштою. А ось які відгуки ми отримали у відповідь:

Це дуже крутий досвід толерантного і нестигматизуючого інформування про ЛГБТ. А ще це гарний досвід роботи в онлайн-тренінговому форматі — виявляється так теж можливо”

Сподобалася гарно структурована теоретична частина, логічний перехід від одного етапу тренінгу до іншого, можливість працювати в групі, послідовність подачі матеріалу і творче домашнє завдання. А ще запам’яталася можливість обміну досвідом між учасниками та тренером, доброзичлива атмосфера, відкритість до подальшої співпраці“.