Бразильський конгресмен Жан Вілліс, що є першим відкритим геєм-конгресменом в країні, заявив, що не буде відбувати новий термін, на який його переобрали, через погрози смерті, і тепер він планує жити за кордоном. Про це пише ASPI.

Бразильська партія соціалізму і свободи Вілліса (PSOL) заявила, що його місце тепер дістанеться заступнику законодавця, який також є геєм, Ріо Давиду Міранді, чоловікові лауреата Пулітцерівської премії, американського журналіста Глена Грінвальда.

У листі до партії, що пояснює його рішення покинути Бразилію, Вілліс пише, що погрози розправи від гомофобів зробили його життя нестерпним, і він змушений був покинути свій будинок в Ріо. Його брати і сестри також піддалися погрозам.

В інтерв’ю одній з газет Вілліс заявив, що кримінальна атмосфера в Бразилії, де в минулому році був найвищий в світі рівень вбивств, погіршилася після жовтневих виборів вкрай правого президента Жаіра Больсонаро, який ображав геїв та інші вразливі групи населення.

Вілліс сказав, що втомився жити в оточенні охоронців після того, як в минулому році був убитий член ради Ріо-де-Жанейро Маріель Франко.

“Люди вибрали не президента, а насильство, рівень якого виріс після обрання Болсонаро”, – заявив Вілліс газеті Folha de S.Paulo.

Помічник законодавчого органу Бразилії підтвердив, що Вілліс зараз подорожує Європою і не планує повертатися до Бразилії.

Прес-служба президента від коментарів відмовилася.

Вілліс заявив, що він є метою постійних загроз смерті і наклепу в соціальних мережах, і його штовхають на вулиці навіть в присутності охоронців.

“Я не хочу жертвувати собою”, – сказав він Фолье – “Я хочу залишитися в живих”.

Останньою краплею, за його словами, були одкровення про те, що син Болсонаро, Флавіо, найняв у свій штат родичів колишнього офіцера поліції, побіжного підозрюваного в причетності до вбивства Франко в березні.

44-річний Вілліс був переконаним захисником прав геїв і боровся з релігійною дискримінацією та насильством щодо жінок під час його двох термінів правління в Конгресі.