На перетині вересня та жовтня відбулися одразу дві “Школи Толерантності” на тему СОГІ (сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності).

Учасницями та учасниками обох тренінгів стали педагоги та педагогині з різних куточків України — як невеличких селищ, так і мегаполісів. А саме: з Кушугуму, Харкова, Києва, Краматорська, Обухова, Лозової, Дніпра, Миколаєва, Черкас, Кривого Рогу, Василівки, Першотравневська, Бердянська, Хмільника, Чернігова, Мелітополя, Олешки, Краснограду, Новгород-Сіверського, Вінниці, а також сел Шкарівка, Бабичі та Вознесенка і, власне, із Запоріжжя.

Обидва тренінги проходили за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина.

В ході тренінгів під керівництвом досвідчених тренерів та тренерок учасники та учасниці розглянули вичерпну інформацію стосовно сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, коректної лексики, актуального наукового погляду на гомо-, бісексуальність та трансгендерність.

З огляду на аудиторію тренінгів, особлива увага присутніх була зосереджена на створенні інклюзивного та безпечного середовища у школах. Усі погодилися з тим, що в найбільшій мірі це залежить від вчительського колективу та адміністрації навчального закладу.

Під час тренінгів усі взяли участь у професійних дискусіях, що безпосередньо стосуються фаху: “Булінг і мобінг у навчальних закладах” та “Профілактика емоційного вигорання педагога: “турбота про себе”.

Учасниці та учасники заходу також мали нагоду поспілкуватися з “живими книгами”: вони ставили найрізноманітніші питання, як і передбачено форматом такого спілкування.

Ось які відгуки залишили учасниці тренінгів у соцмережах під час їх проведення та по завершенню:

Закінчився чудовий тренінг “Школа толерантності” у Запоріжжі. Спасибі за атмосферу і отриманні знання!
Наталія, м. Лозова.

 

С благодарностью команде Gender Z за обучение и активную жизненную позицию принятия, покидаю Запорожье. Традиционное вручение сертификатов “Школи толерантності” после плодотворной работы и закрепленной полученной информации. Классная, душевная атмосфера, прощание и …вокзал. Поезд медленно уносит меня домой. Иногда, нужно уехать, чтобы вернутся вдохновленный и обновленной.
Наталія, м. Чернігів.

 

Сьогодні я учасниця школи толерантності для шкільних педагогів та психологів: інтерактивні лекції, практичні вправи, розгляд цікавих кейсів, спілкування з фахівцями, неперевершена тренерка Марина Діденко.
Тамара, Київ.