Що може бути краще вечора під усіяним зірками небом Миколаєва, чи може – спекотного дня у черешневому саду Мелітополя? Відповідь є – відвідати ці невеличкі міста, щоб взяти участь у «Школі Толерантності з питань СОГІ».

Саме у Миколаєві з 11 по 13 червня проходила така Школа, розрахована на діючих журналістів та журналісток, а також студентів та студенток відповідних факультетів старших курсів вищих навчальних закладів. Організаторами цього тренінгу виступили благодійний фонд «Гендер Зед» та профільний виш Миколаївщини – «Коледж преси та телебачення».

м. Миколаїв

А от мелітопольська Школа, яка проходила з 28 по 30 червня, була розрахована на психологів/нь, соціальних педагогів/нь та соціальних працівників/ць і студентство відповідних спеціальностей. В тандемі з «Гендер Зед» її організовувала Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арт-терапевтів.

Обидва тренінги відбулися за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ).

Особливість цих двох тренінгів полягає у тому, що вони є результатом тренерської школи, що пройшла у місті Буча в березні. Нагадаємо, тоді представники та представниці різних організацій об’єдналися, щоб по завершенні тренінгу стати тренерами в питаннях сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

м. Мелітополь

Але повернемося у червень. За три дні нові учасники та учасниці двох тренінгів розглянули як загальні питання сексуальності, так і питання, що стосуються саме ЛГБТІ. А саме: базову інформацію щодо ЛГБТІ; міфи та стереотипи щодо ЛГБТІ-спільноти; науковий погляд на гомо-, бісексуальність, трангендерність  та інші питання.

Перший день був сповнений новими термінами та поняттями, але наприкінці дня обидві команди учасників/ць чекав відпочинок та перегляд тематичної кінострічки.

На другий день окрім виконання завдань досвідчених тренерів та тренерок у групах, учасники/ці тренінгу мали нагоду неформальної зустрічі з «живими книгами».

Фінальною частиною тренінгів стало вручення сертифікатів усім учасникам та учасницям.