11-13 вересня до Запоріжжя завітали психологи та психологині з різних куточків України: Київщини, Харківщини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Житомирщини та Запорізької області. Раніше не знайомі між собою практикуючі та майбутні спеціалісти та спеціалістки стали учасниками та учасницями чергової «Школи Толерантності», яка цього разу була присвячена питанням внутрішньо переміщених осіб та людей, що живуть з ВІЛ.

Попередньо з декількох десятків претендентів та претенденток було визначено кращих, які вказали найбільш переконливу мотивацію для участі у «Школі Толерантності».

Захід сумісно організували команда Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед», представники та представниці Громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» та Благодійної організації «Мережа 100% життя. Запоріжжя». Вагому підтримку для організації тренінгу надало Посольство Королівства Нідерландів в Україні.

В ході тренінгу учасники та учасниці розглянули базову інформацію стосовно ВІЛ-інфекції, роботи з ЛЖВ, стереотипи та міфи щодо представників/ниць ВПО, ВІЛ-позитивних людей, питання інтеграції ВПО у місцеву громаду. Окремим пунктом програми тренінгу було використання коректної лексики стосовно цих груп та етичні норми під час роботи з ними.

Окрім теоретичної частини, під керівництвом досвідчених психотерапевтів та психотерапевток, учасники та учасниці виконали низку практичних завдань та оволоділи навичками консультування ВПО та ЛЖВ.

Крім цього, учасники та учасниці здійснили навчальні візити – цього разу їх було три. Спершу вони відвідали CO-Working центр «Взаємодія», де спеціалісти та спеціалістки центру ознайомили їх зі своєю діяльністю з внутрішньо переміщеними особами. Другий та третій візит – до офісу Благодійної організації «Мережа 100% життя. Запоріжжя» та консультаційного пункту при СНІД-центрі для людей, що живуть з ВІЛ.

Після рефлексії та обміну враженнями про побачене та почуте у ці три дні, усі учасники та учасниці «Школи Толерантності» отримали сертифікати про участь у тренінгу. Проте їх враження не вщухають й досі! Ось що вони пишуть про «Школу» на своїх сторінках у соцмережах.


 

Катерина:

Школа толерантності дала мені набагато більше, ніж очікувалося. Я безмежно вдячна чудовим організаторам тренінгу та професіоналам, що вели сесії. Вражена роботою організацій, котрі ми мали можливість відвідати, захоплена роботою спеціалістів, котрі створюють щастя своїми руками, допомагають іншим просто тому, що для них це важливо. Багаж знань та досвіду отримала великий. Та це не єдине, що подарувала мені «Школа Толерантності»! Я щиро дякую за цей важливий період в моєму житті, за турботу та доброзичливість дякую організаторам, за теплу та дружню атмосферу дякую всім учасникам тренінгу, тренерам дякую за те, що показали на власному прикладі, як важливо створювати толерантний простір разом. Дякую :)


Ліна

“Школа Толерантності для психологів з питань ВПО та ЛЖВ” – це чудовий початок нового навчального сезону та прощання з літом. Хортиця зустріла нас чудовою погодою, сакральною атмосферою та позитивною групою. Дякую ще раз “Гендер Зед” за кейс неоціненого досвіду та незабутніх емоцій!


Ірина

Дуже вдячна всій команді за організацію та проведення тренінгу! Було дуже корисно, цікаво, емоційно та пізнавально. Ви творите добро, натхнення вам і ще багато цікавих і успішних проектів!


Слідкуйте за оновленнями розділу сайту «Новини Фонду», аби мати змогу першими подати заявки на участь у майбутніх «Школах Толерантності»!