Представники ОБСЄ, Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, патрульні та активісти 21 жовтня обговорили інцидент з показом документального фільму канадського режисера українського походження Марусі Боцюрків «This is gay propaganda». Про це повідомляє ІА АСС.

Міський голова Олексій Каспрук вважає, у місті має панувати верховенство права і порушення прав інших – недопустиме. Підтвердження тому – показ цього фільму у обласному центрі. Чернівці мають поважати права людей, незалежно від їхньої національності, релігії, вподобань. Тому, додає мер, якщо є бажання провести показ фільму, то можна проводити.

Захищати права усіх людей – готові й правоохоронці. Коли їм надійшло повідомлення на 102 про суперечку, вони кажуть: одразу відреагували. Забороняти чи стримувати когось не могли, бо ж захід відкритий. Після перевірки, ознак кримінального порушення не побачили, – кажуть патрульні. Пізніше, щодо інциденту на Центральній площі потерпілих запросили до поліції та вони відмовились писати заяву.

Дії поліції недостатні, бо ніхто не зупинив молодиків, які були агресивними та погрожували, – зазначають організатори.  Вони надали відеодокази, що  поліція ніяк не втручалась в дії агресивних чоловіків.

Поліція апелює: вони не сумніваються в професійності колег. Якщо є докази про порушення, вони готові розглянути і дати оцінку. Патрульні визнають: деякі поліцейські спрацювали недостатньо. Однак, молодиків було 40-50, патрульних – з десяток. Тому спрогнозувати, що могло статись, не береться ніхто. Це перший такий захід у  місті, тому патрульні виправдовуються: не були готові до такого агресивного перешкоджання перегляду. Поліцейські запевнюють: зараз розглядають три заяви від організаторів, де є зокрема, скарги на діїї копів, готові усе перевірити й дати оцінку.

Зрештою, Чернівецька поліція погодилась взяти участь в освітній програмі з дотримання прав людей. Організатори тепер мають вирішити, коли і де провести повторний показ фільму «This is gay propaganda».