Мін’юст Польщі оголосив, що держава надасть фінансову підтримку містам, чиї заявки були відхилені Єврокомісією у зв’язку з тим, що раніше ці міста приймали недружні до ЛГБТ резолюції. 

Як пише Європейська правда з посиланням на Onetпро це оголосив міністр юстиції Збігнєв Зьобро. 

Ми підтримаємо громаду, яка займає позицію на підтримку прав сім’ї, на противагу ідеології ЛГБТ+ та гендеру, яку просуває Єврокомісія, яка суперечить польській культурі, традиціям та польському законодавству. Водночас, ми підтримаємо справи, важливі для мешканців громади“, – заявив Збігнєв Зьобро.

Тухув, одне з міст, чиї заявки відхилили, отримає 250 тисяч злотих. Їх планують витратити на потреби місцевих пожежних бригад. Через проєкт Єврокомісії місто могло би отримати близько 80 тисяч злотих. 

Я звернуся до прем’єра Моравєцького з пропозицією створити постійний механізм підтримки для громад, які, як випливає з заяв єврокомісарки Даллі, зазнаватимуть тиску через свою дружню до сім’ї політику. Такі громади повинні знати, що польська держава – на їхньому боці“, – додав міністр юстиції.

Кошти, які передали Тухуву, виділені з Фонду справдливості. Як пише Onet, в теорії вони мають виділятися на допомогу людям, які стали жертвами злочинів, але в останні роки нерідко виділялися на інші цілі, зокрема, на користь організацій, близьких до церкви. 

Нагадаємо, скандал довкола відхилення заявок від польських міст стався у липні. Мова йде про фінансування у рамках проєкту “Партнерство міст”, загальний бюджет якого складає понад 2,3 млн євро.

Єврокомісар з питань рівності Хелена Даллі оголосила, що Єврокомісія відхилила 6 заявок від польських міст, які раніше приймали резолюції про “зони, вільні від ЛГБТ” чи “права сім’ї” та пояснила рішення тим, що країни-члени і їхні органи влади повинні поважати фундаментальні європейські цінності і права.

Міністр юстиції Збігнев Зьобро гостро відреагував на рішення, назвавши його “безпідставним і незаконним”, та закликав прем’єра Матеуша Моравецького “вжити рішучих дій” у зв’язку з цим. 

Відреагував і заступник міністра держактивів Януш Ковальський, також представник правлячої партії “Право і справедливість”. Він запропонував оголосити “зоною, вільною від ЛГБТ” всю територію країни.