Запоріжжя долучилося до всесвітньої акції «16 днів проти ґендерного насилля». На площі Фестивальній провели ясквавий флешмоб, що став початком глобальної кампанії в нашому місті. Його організували представники областного департаменту соцзахисту, поліції, а також різноманітні громадскі організації та благодійні фонди, зокрема, й «Гендер Зед».

Волонтери та волонтерки розгорнули на площі великий банер із телефоном “гарячої лінії” з протидії насильству – 116-123. Також присутні на флешмобі стали у живий напис «Ні насильству!» і підняли вгору помаранчеві листи. Згори флешмоб зафільмував квадрокоптер.

Варто відзначити, що помаранчевий колір було обрано не випадково. Організація Об’єднаних Націй щороку проводить кампанію з боротьби з насильством, використовуючи саме цей колір. На думку правозахисників, він символізує світле майбутнє, вільне від насильства щодо жінок та дівчат.

«Ми дуже раді, що долучилися до кампанії. Незважаючи на те, що з кожним роком ця тема набуває більшого розголосу, проблема залишається актуальною. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна третя жінка стикалася із ґендерним насиллям. І наслідки цього смертельно небезпечні – погіршення здоров’я, травми, депресії, а також ризик доведення жінок до наркотичної та алкольної залежності і навіть думки про самогубство. Якщо держава пропагує ідею сильної нації, то вона має придивитися до цієї проблеми. Ми зі свого боку обіцяємо інформувати суспільство на такі ґендерно чутливі теми», – зазначив директор Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» Ростислав Мілевський.

Акція «16 днів проти ґендерного насилля» триватиме до 10 грудня ― Дня прав людини. Започаткували кампанію активісти першого Інституту жіночого глобального лідерства в 1991 році. До кампанії долучаються люди й організації з усього світу, закликаючи ліквідувати насильство щодо жінок та дівчат.